rynek pracy, staże dla studentów i absolwentów

Szkolenia dla studentów z zakresu zakładania działalności gospodarczej

Już na etapie studiów warto pomyśleć o własnej działalności i udać się na szkolenie na temat zakładania i prowadzenia firmy. Im wcześniej zaczniemy planować swoją przyszłość, tym większy sukces zawodowy osiągniemy na rynku pracy. Szkolenia są bezpłatne, najczęściej dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Może z nich skorzystać każdy, kto jest studentem albo absolwentem uczelni (w okresie do 12 miesięcy od daty ukończenia studiów). Celem takich szkoleń jest ułatwienie młodym ludziom wejście na rynek pracy oraz start na polu przedsiębiorczości. Kursanci dowiedzą się jak krok po kroku założyć własną firmę oraz poznają techniki skutecznego marketingu.

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Program szkoleń zawiera warsztaty ogólnorozwojowe z zakresu: technik negocjacji, asertywności, skutecznej komunikacji, zarządzania czasem oraz radzenia sobie ze stresem. Studenci i absolwenci uczestniczą w zajęciach praktycznych, które mają na celu nauczyć komunikowania się z klientem oraz zarządzania czasem podczas realizacji własnych pomysłów. W ramach szkoleń odbywają się warsztaty z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, po których student potrafi pisać biznesplan, zna przepisy prawa podatkowego i księgowego w tym zakresie oraz  wie jak zdobyć dofinansowanie dla swojej firmy.

Podczas szkolenia odbywają się zajęcia teoretyczne na temat, np.: procesów rejestracji firmy, księgowości, podstaw mikroekonomii, kosztów utrzymania i wysokości podatków. Nieodzownym elementem warsztatów dla młodych jest znaczenie reklamy w budowaniu wizerunku firmy. Każdy uczestnik otrzymuje indywidualne wsparcie, może omówić problematykę szkolenia i poradzić się w kwestii pomysłu na biznes. Szkolenia dofinansowane są przez EFS oferują studentom materiały szkoleniowe, a nawet zwrot kosztów dojazdów.

Informacje na temat bezpłatnych szkoleń z zakresu zakładania i prowadzenia firmy pojawiają się na stronie internetowej większości uczelni państwowych w Polsce. Studenci i absolwenci mogą śledzić również strony biura karier oraz różnych agencji wspierania przedsiębiorczości. Ciekawe szkolenia dla młodych znajdują się tu: inwestycjawkadry.info.pl

Sprawdź także: Biznes szuka uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *