wizytówki

Wady i zalety telefonu w mixie

Podpisanie umowy na tzw. telefon w mixie, to zdecydowanie się na hybrydowe rozwiązanie łączące telefon na kartę z telefonem na abonament. Z jednej strony mamy pewność, że nasz rachunek nie wyniesie więcej niż kwota zadeklarowana w umowie, a z drugiej otrzymujemy nieco gorsze warunki taryfowe – w stosunku do użytkowników telefonów na kartę, i nie dostaniemy przy podpisaniu umowy „wypasionego” smartfona.

telefon w mix
Źródło Pinterest

Telefon w mixie to oferta dla ludzi rozważnych, którzy lubią kontrolować swoje wydatki, a nie szczególnie przepadają za wielokrotnym doładowaniem telefonu i sprawdzaniem czy przypadkiem nie minęła ważność ich konta. W mixie sami wybieramy kwotę abonamentu, oczywiście im jest wyższa, tym więcej mamy darmowych minut do wykorzystania. Niestety, operatorzy nie oferują abonentom mixa najlepszych smartfonów, ponieważ są one zarezerwowane wyłącznie dla osób z abonamentem standardowym. Dlatego mix nie jest idealnym rozwiązaniem dla „gadżeciarzy” lubiących posiadać najnowocześniejsze telefony komórkowe.

Co ważne, w mixie niemożliwe jest wygenerowanie niebotycznych rachunków, spowodowane np. nieumiejętnym zakończeniem rozmowy albo przypadkowym włączeniem roamingu itp. Sprawia to, że telefon w mixie to dobra opcja dla dzieci, ponieważ mamy pewność, że maluch zawsze będzie się mógł z nami skontaktować i równocześnie kontrolujemy wysokość abonamentu. Maluchy, dla własnego bezpieczeństwa, nie powinny mieć nowoczesnych telefonów, dlatego komórki oferowane w mixie w zupełności im wystarczą. Stała wysokość opłat jest także wygodna dla osób starszych, które nie lubią ponosić niezaplanowanych wydatków.

Oczywiście wybór telefonu w mixie to decyzja indywidualna, którą najlepiej poprzedzić sprawdzeniem ofert operatorów telefonii komórkowej – sprawdź ofertę Orange: telefon w mix 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *