wizytówki

Nie żyje Andrzej Turski wybitny dziennikarz telewizyjny i radiowy

Wybitny dziennikarz Andrzeja Turski zmarł 31 grudnia 2013 roku. Do szpitala trafił na początku grudnia i nie odzyskał już przytomności.

Andrzej Turski
Źródło Youtube

Większość z przedstawicieli młodszego pokolenia kojarzy Andrzeja Turskiego z „Panoramą”, ale dziennikarz swoją karierę zaczął w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawski, a następnie dziennikarstwo. Od 1968 roku pracował w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia, a w latach 1980-82 był naczelnym tej redakcji. Pracował także jako dyrektor Programu Polskiego Radia i naczelny Programu I. Był współtwórcą m.in. audycji „Radiokurier”, „Sygnały dnia” i „W samo południe”.

Andrzej Turski rozpoczął pracę w TVP od 1987 roku, gdy objął stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP1. W roku 1991 został wiceszefem TAI. Wyjątkowy kunszt dziennikarski Pana Andrzeja można było także podziwiać w jego autorskim programie publicystycznym „7 dni świat”, emitowanym w TVP1, TVP2 i w TVP3 (program został wznowiony ostatnio w TVP Info). Przede wszystkim zachwycał on swoją rzetelnością, ciekawym doborem materiału i kulturą dyskusji, której próżno szukać w wielu dzisiejszych programach publicystycznych. Turski był również prezenterem „Panoramy” w TVP2. Ten wybitny człowiek, laureat Super Wiktora i Wiktora w kategorii dziennikarz, zmarł w wieku 70 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *