wizytówki

Rewolucja w Esce Rock – już bez Wojewódzkiego i Bisiorka

W czwartkowe przedpołudnie Facebookiem wstrząsnęła wiadomość, którą na swoim profilu podał Kuba Wojewódzki – to koniec „Zwolnienia z WF-u”, programu satyrycznego prowadzonego na antenie stacji radiowej Eska Rock przez samego „Króla TVN-u”.

Źródło Facebook
Źródło Facebook

Jak podaje portal Wirtualne Media , poranny program Eski Rock, który Kuba Wojewódzki prowadzi już od blisko 6 lat, wraz z końcem roku całkowicie znika z radiowej anteny. Wraz z prowadzącym ze stacji odchodzi też dotychczasowy dyrektor programowy, czyli Michał „Bisior” Bisiorek. Powodem takich decyzji podjętych przez Grupę Radiową Time jest chęć rozszerzenia działań radia w internecie. Nie bez znaczenia są tu też oszczędności, które mają doprowadzić stację do rentowności.

– Program Eski Rock skierowany jest do młodej i dynamicznej grupy odbiorców, która coraz częściej i coraz chętniej wykorzystuje internet do słuchania radia. W najbliższym czasie zamierzamy skupić się na rozbudowaniu tego kanału dotarcia i uatrakcyjnieniu internetowego oblicza Eski Rock – tłumaczy Bogusław Potoniec, dyrektor programowy Grupy Radiowej Time. – Wprowadzenie nowej strategii skutkuje zmianami programowymi i personalnymi – dodaje w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Nowym dyrektorem muzycznym Eski Rock został Arkadiusz Frąckowiak, zastępca dyrektora programowego rozgłośni. Zastąpi on tym samym pracującego w Grupie radiowej Time od 13 lat Michała Bisiorka, który do Eski Rock trafił z Eski Łódź.

Program Wojewódzkiego zaczął tracić słuchaczy, gdy przez swoje kontrowersyjne wypowiedzi o Ukrainkach z radia zwolniony został Michał Figurski, były współprowadzący audycji, która nazywała się wtedy „Poranny WF”. W nowej wersji programu zastępowali go Czesław Mozil, Agnieszka Szulim i Maciej Sthur. Nie udało im się jednak podbić serc słuchaczy, co w efekcie doprowadziło do decyzji o usunięciu „Zwolnienia z WF-u” z ramówki Eski Rock.

Wojewódzki jednak się nie poddaje i zapowiada, że od stycznia będzie można usłyszeć go na antenie innej stacji radiowej. Jakiej? Tego jeszcze nie wiadomo. W mediach pojawiły się jednak spekulacje jakoby „Król TVN-u” miał przejść do jednej z największych stacji radiowych w kraju, czyli do RMF FM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *