czas wolny, hobby i zainteresowania, studenckie życie

Letnie festiwale muzyczne – lada dzień

Rzut oka na tłumy pojawiające się na kolejnych i kolejnych wielkich festiwalach muzycznych, od Krakowa po Trójmiasto, nie zostawia wątpliwości – wydaje się, że praktycznie każdy młody człowiek musi spędzać w ten sposób czas. Na scenie pojawiają się największe gwiazdy swoich gatunków na świecie, a publika idzie w dziesiątki czy setki tysięcy osób. Mniejsze miasta mają coraz częściej jakieś swoje festiwale, dotyczące mniej masowo popularnych dziedzin, od elektroniki przez reggae po muzykę średniowiecza. Na razie przypomnijmy jednak, czego można się spodziewać na tych największych imprezach, gdzie często ku zadowoleniu zróżnicowanej publiki zaprasza się na kilka scen dziesiątki artystów.

Od czerwca co weekend wybierać można, gdzie pojechać na festiwal. Źródło: Pixabay.com.
Od czerwca co weekend wybierać można, gdzie pojechać na festiwal. Źródło: Pixabay.com.

Na najwięcej gości zapewne może liczyć niepobierający pieniędzy za bilety Woodstock, żyjący ze sponsorów. Jak wiadomo, na koncert Prodigy mogło przyjść i 700 tysięcy osób. W tym roku może będzie ich nieco mniej, a większą część będą stanowić fani metalu, bo wśród największych gwiazd są Amon Amarth i Trivium. Dużo osób przyciągnie na pewno będące w dobrej formie Archive. Wśród niezliczonych znanych kapel wymienić też można Nothing but Thieves, The Exploited czy The Qemists – a także tradycyjnie sporo klasyków z Polski, jak Wilki i Domowe Melodie.

Płatność za bilety na pewno nie odstraszy widzów od cieszących się zazwyczaj ogromną popularnością wielkich festiwali w miastach. W Warszawie promuje się Orange, którego festiwal na początku czerwca rozpocznie na dobre lato dla wielu młodych. W tym roku przyciągnąć mają popularne kapele Imagine Dragons i Kings of Leon, a także elektronika z Francji w postaci Justice. Jeden z najstarszych tak dużych festiwali, czyli odbywający się nad morzem Open’er, jak co roku zaprosił kilku artystów, których rzadko jest okazja zobaczyć w Polsce, i należą do światowego topu koncertowego: przez cztery dni festiwalu, headlinerami będą kolejno Radiohead, Foo Fighters, The Weeknd i The XX. Nie ma więc wątpliwości, że w tym roku Open’er będzie „musem” dla nie mniejszego niż zawsze grona.

Zwrócić można uwagę, że dwa dość duże festiwale odbędą się latem w Krakowie. Bardziej na razie znany Live Festival zaprosił m.in. Ellie Goulding, Lanę Del Rey i Wiza Khalifę. Już w czerwcu jednak coś bardziej dla miłośników mocnego rockowego uderzenia, bo w Krakowie postanowiono zorganizować halowy Impact Festvial – z dość dużymi jednak gwiazdami w postaci System of a Down i Linkin Park. A to tylko kilka największych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *