wykształcenie a praca

Jak wybrać szkołe języka Angielskiego

Chcąc wybrać kurs angielskiego, na pewno musimy zapoznać się z ofertą różnych szkół językowych.  Zacząć jednak należy od tego, w jakim celu chcemy podjąć naukę. Przykładowo jeżeli planujemy emigrację lub kilkumiesięczny wyjazd za granicę w celach zarobkowych w nieodległym terminie, to najlepszym rozwiązaniem będzie intensywny kurs indywidualny, który pozwoli nam opanować język możliwie najszybciej.   

Flaga Wielkiej Brytanii

Natomiast jeżeli nie będziemy mieli żadnego palącego terminu, wówczas będziemy mogli rozciągnąć naukę w czasie. Nie oznacza to jednak, że nie warto ustalić celu, do którego będziemy dążyć, czyli na przykład uzyskania określonego certyfikatu. W tym przypadku nie trzeba będzie jednak inwestować w indywidualną naukę, choć na pewno trzeba potwierdzić, że grupa, w której będziemy się uczyć, będzie niewielka.

 

Szkoła języka angielskiego

Metody i informacje

Robiąc rekonesans danej szkoły językowej, powinniśmy bez problemu znaleźć na jej stronie internetowej opis stosowanych metod nauczania, szczegółowe informacje na temat przebiegu edukacji i rezultatów, jakich możemy oczekiwać. To w końcu logiczne, że jeżeli coś jest dobre, to chcemy się tym pochwalić. Na co zwrócić więc uwagę przeglądając witrynę szkoły?

Jeżeli zdecydujesz się na zajęcia w grupie, to istotne jest jak liczna ona będzie i czy jest to gwarantowane umową. Grupy do pięciu osób są najbardziej efektywne, bo gwarantują, że znaczna ilość czasu na zajęciach będzie przeznaczona na konwersacje. Informacja o średniej ilości  mówienia, również powinna znaleźć się na stronie. Oprócz tego zamieszczony będzie cennik, ale tutaj zwróć uwagę ile zapłacisz za pojedyncze zajęcia.

Doświadczenie i certyfikaty

Wybór szkoły powinien również opierać się na tym, jak długo istnieje ona na rynku, ile osób wykształciła, czy stworzyła własne, efektywne metody nauki, czy pracują w niej doświadczeni, profesjonalni lektorzy. Dobrą szkołę poznasz również po indywidualnym podejściu do słuchacza. Jeżeli zostaniesz zaproszony na rozmowę, w trakcie której wspólnie ustalicie twoje cele i metody ich osiągnięcia, to dobry znak.

Może teraz nie interesują cię certyfikaty, bo po prostu chcesz nauczyć się rozmawiać po angielsku, rozumieć teksty piosenek i oglądać filmy bez irytującego lektora czy rozpraszania na czytaniu napisów, ale kto wie, może w przyszłości zapragniesz pójść krok dalej? Żeby nie przeżyć rozczarowania, sprawdź na początku, czy szkoła  przygotowuje do uzyskania certyfikatów Telc, Toeic, Cambridge.

Opinie w internecie i znajomych

Kolejnym elementem istotnym przy wyborze szkoły językowej jest przeczytanie opinii w Internecie. To taki standard rozpoczynania poszukiwań, który zobrazuje nam sporo na temat skuteczności nauczania, ale też warunków w budynku, tego czy sale są klimatyzowane, łazienki czyste, czy można napić się kawy, czy lektorzy są mili, a także czy nie ma problemów, gdy ktoś nie może być na zajęciach, bo na przykład zachoruje.

Należy  jednak pamiętać, że czasami mamy tutaj do czynienia z marketingiem, więc warto również popytać znajomych. W końcu prawie każdy, kto ma dzieci, odwiedza szkołę językową kilka razy w miesiącu, ale też widzi postępy swojej pociechy w opanowywaniu języka. Poza tym, zawsze możesz wrzucić post z zapytaniem czy ktoś z twoich znajomych uczył się tam, dokąd się wybierasz.

Zobacz również: http://mlodziwyksztalceni.pl/jak-zwiekszyc-szanse-na-miedzynarodowy-sukces-w-biznesie/

Niska cena – tym się nie kieruj!

Jak już wspomniano, przy wyborze ceny, istotny jest koszt pojedynczych zajęć, ale też warto wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione aspekty – tak transparentne szkoły językowe jak noProblem wypada tu bardzo korzystanie. Pamiętaj, że kurs angielskiego to inwestycja w rozwój osobisty. Zawsze lepiej zapłacić nieco więcej, ale móc oczekiwać, że inwestycja niebawem się zwróci, niż w nieskończoność  chodzić na zajęcia do szkoły, która niczego cię nie nauczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *