czas wolny

Dieta z soków wyciskanych

Lato to bardzo dobry czas, by przejść na dietę. W sklepach i na straganach można znaleźć sporo świeżych warzyw i owoców w przystępnych cenach, a z nich przygotować wyśmienite soki wyciskane, będące źródłem zdrowia i energii. Nic dziwnego, że dieta sokowa oraz detoks sokowy są dziś bardzo popularne. Ale co warto o nich wiedzieć, nim się na nie przejdzie?

Soki sokom nierówne, czyli forma ich przygotowania

Sposobów na przygotowanie soków owocowych, warzywnych czy owocowo-warzywnych jest naprawdę wiele. W warunkach domowych możemy użyć do tego celu blendera, wyciskarki do owoców bądź sokowirówki. Przygotowując samodzielnie soki, mamy pewność, że nie ma w nich żadnych sztucznych dodatków oraz nadzieję, że są one źródłem wielu cennych witamin. Dlaczego tylko nadzieję? Bo okazuje się, że pewne formy wyciskania soków całkiem lub prawie całkiem pozbawiają je tych wartościowych składników, a zwłaszcza błonnika obecnego w owocach i warzywach. Czy istnieje więc sposób na uzyskanie świeżych, naturalnych soków, które po wyciśnięciu wciąż będą źródłem składników odżywczych, a przy tym będą smaczne?

Tak!

Metoda ta nazywa się ColdPress.

Metoda ColdPress i soki oczyszczające SportFOOD

Metoda ColdPress, czyli tłoczenie na zimno, wykorzystywana jest przez markę SportFOOD do przygotowywania specjalnych soków do detoksu sokowego. Soki uzyskiwane z owoców i warzyw w niskiej temperaturze nie tracą cennych właściwości. Mają też wyjątkowo intensywny kolor, zapach oraz smak, dlatego nie potrzebują dosładzania czy innych wzmacniaczy smakowych. Każda butelka zawiera 500 ml w pełni naturalnego soku uzyskanego ze świeżych warzyw i owoców.

Dostępne smaki są bardzo różnorodne, dlatego każdy z nas znajdzie wśród nich swoich faworytów. Dieta sokami wyciskanymi metodą ColdPress jest bezpieczna oraz daje szybkie efekty. Głównym jej celem jest oczywiście oczyszczenie organizmu, niemniej zwykle „skutkiem ubocznym” jest też utrata kilku kilogramów. Po takim detoksie sokowym czujemy się więc nie tylko zdrowsi, ale też szczuplejsi, a przez to szczęśliwsi!

Dieta sokowa SportFOOD

SportFOOD oferuje swoim klientom pakiety soków na detoks sokowy 1-dniowy, 3-dniowy- 7-dniowy i 14-dniowy. Wszystkie pakiety, jak i poszczególne soki można zamówić przez stronę internetową www.sportfoodsoki.pl. Dostawa możliwa jest w całej Polsce. Każdy pakiet posiada określoną liczbę soków, które należy wypić w ciągu dnia. Wypite soki mają w pełni pokryć dzienne zapotrzebowanie na kalorie, dlatego w trakcie diety nie odczuwamy głodu, przez co o wiele łatwiej na niej wytrwać.

Fakt, że w sokach tych obecny jest błonnik naturalnie występujący w owocach i warzywach, sprawia, że poprawia się nasz metabolizm, szybciej też czujemy sytość. Dieta sokowa to doskonały wstęp do długotrwałej diety odchudzającej czy też przejścia na ogólnie zdrowszy tryb żywienia. W połączeniu z aktywnością fizyczną bez wątpienia będzie też skutecznym sposobem na poprawienie swojego wyglądu czy zrzucenie nadwagi. A to wszystko służy przede wszystkim naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *