Biuro i biurko, księgowość

Elektroniczne wystawianie faktur w biurze

Wystawianie faktur VAT jest niezbędną czynnością w każdej firmie. Od kliku lat możemy robić to elektronicznie, co jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem, bo wydatki związane z wprowadzeniem e-faktury są tak niewielkie w porównaniu do obiegu dokumentów papierowych. Jeszcze kilka lat i e-faktury staną się normą, wyprą z rynku tradycyjną fakturę również z uwagi na inny aspekt, jakim jest czas. Kliknięcie myszką i nasza e-faktura zostaje przesłana do klienta. Jest to proste i szybkie wystawianie faktur.

źródło:pinterest
źródło:pinterest


W przypadku faktur papierowych trwało to znacznie dłużej. Zdarzało się tak, że trzeba było wysłać pracownika na pocztę, aby przesłał wszystkie dokumenty do poszczególnych klientów. Z czasem pojawiły się usługi kurierskie, dzięki temu pracownik księgowości nie tracił czasu na wysyłanie faktury w punkcie pocztowym. Kurier przyjeżdżał na telefon.

Od kiedy elektroniczna faktura pojawiła się na rynku zarządzanie finansami w firmie stało się jakby prostsze i jaśniejsze. Ponadto wystawianie faktur drogą elektroniczną pozwala na szybką archiwizację treści na dysku bez zbędnego drukowania i przechowywania każdego egzemplarza w oddzielnym segregatorze. Zyskujemy czas poświęcony na wertowanie aktówek i innych akcesoriów służących do archiwizacji. Mamy wolne miejsce na regale i porządek w biurze.

Innowacyjna platforma do zarządzania fakturami, np. Flow 4 You pozwala na bardzo szybkie wystawianie faktur i ich archiwizowanie. Decydując się na ten program mamy gwarancję bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. To jest bardzo ważne i dla firmy i dla kontrahenta. Przesyłka faktury ma miejsce sprawnie i zawsze uczciwie. Zapobiegamy również zgubieniu faktury w stosie nieuporządkowanej przychodzącej korespondencji papierowej. Największą zaletą Flow 4 You jest możliwość korygowania ewentualnych błędów na fakturze. Zawsze można sprawdzić czy nasza faktura dotarła do klienta. Sami sprawdźcie jak szybkie i proste jest wystawianie faktur online dzięki platformie internetowej Flow 4 You.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *