akcesoria biurowe, artykuły papiernicze, Biuro i biurko, meble biurowe, sprzęt biurowy

Funkcjonalne biuro – jak urządzić?

biurko
Źródło: zdjęcie ze strony www.makro.pl

Jak duże znaczenie ma wystrój naszego biura, nie trzeba przekonywać. Biuro to nie tylko funkcjonalność i komfort pracy, ale też nasza wizytówka. A jak nas widzą, tak nas piszą – każdy element wizerunku firmy ma znaczenie i musi być spójny z całością. Świadczymy profesjonalne usługi, mamy witrynę w Internecie, a w biurze chaos, bałagan, byle jakie sprzęty, kartony, prowizorka?

To w oczach odwiedzających nas klientów i kontrahentów nie będzie dobrze wyglądało. Możemy być sprawni, doskonale zorganizowani i świadczyć usługi na naprawdę wysokim poziomie, ale wystarczy, że odwiedzający nas kurier napisze na naszym profilu na Facebooku, że w tej firmie panuje bałagan… Zadbajmy więc o biuro.

Dobierzmy starannie meble! Uporządkujmy dokumenty, zakupmy niezbędny sprzęt. Zanim dokonamy jednak zakupu, spokojnie rozrysujmy plan pomieszczeń, zastanówmy się, co jest potrzebne, gdzie i jak będziemy przechowywać dokumenty, ile potrzebujemy miejsca na segregatory. W dużych hurtowniach, na przykład Makro – możemy liczyć też na profesjonalne doradztwo. Jeśli mamy wątpliwości, skorzystajmy z pomocy. Na pewno nie działajmy pochopnie i na szybko – zbyt duże biurka, brak łatwego dostępu do kontaktów, plączące się kable, za mało szafek  – to często w wynik pośpiechu właśnie.

Funkcjonalność to wygoda, warto więc takie przemeblowanie przedyskutować ze współpracownikami. W końcu każdy wie najlepiej, co jest mu potrzebne na miejscu pracy, by było ono i wygodne i funkcjonalne właśnie. Tylko nie zagracajmy, to pierwszy krok do… bałaganu. Jeśli pracownicy będą długo siedzieć przy biurkach, odpowiednie krzesła to podstawa. Można też pomyśleć o miejscu, w którym będzie można się zrelaksować – takie miejsce może również służyć przyjmowaniu w biurze gości. Wygodne fotele, może niewielka sofa wcale nie są zupełnie zbędne. W końcu biurze spędzamy aż 8 godzin dziennie, a czasami i dłużej… dużo dłużej. Dobrze urządzone biuro więc to również poprawa wydajności pracy. Wizytówka, wydajność i funkcjonalność, urządzając biuro kierujmy się tymi hasłami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *