studia podyplomowe

Studia podyplomowe – czy warto?

Wiele osób decyduje się na podjęcie studiów podyplomowych z dwóch powodów – podwyższenia swoich kwalifikacji w celu znalezienia satysfakcjonującej pracy lub szukanie szansy na awans zawodowy. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się czy warto zainwestować pieniądze na naukę, sprawdź – jakie daje ona możliwości.

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Z roku na rok z oferty studiów podyplomowych korzysta coraz więcej pracowników. Obecnie tytuł magistra może mieć każdy, zatem nie jest on tak ceniony jak kilkanaście lat temu. Aby sprostać konkurencyjności na rynku pracy, warto rozważyć opcję dokształcenia. Po ukończeniu nauki otrzymuje się dyplom studiów podyplomowych, na niektórych kierunkach należy napisać pracę lub zdać egzamin końcowy. Program studiów podyplomowy zakłada najczęściej naukę w systemie zaocznym przez dwa lata. Zdobywanie wiedzy na kursach i szkoleniach staje się znakiem naszych czasów. Studia podyplomowe powinny znaleźć się w CV każdego pracownika. Gama kierunków jest naprawdę bardzo szeroka – niektóre specjalizacje „otwierają furtkę” ku lepszej pracy i dają szansę na awans. Studia podyplomowe poszerzają horyzonty myślowe oraz grono potencjalnych znajomych. Na wykładach masz okazję poznać ludzi z branży, którzy mogą okazać się dla ciebie inspiracją do działania.

Pracodawcy oczekują od pracowników nie tylko ukończenia studiów związanych z wykonywanym zawodem, ale i ciągłego dokształcania się. To znak, że warto „trzymać” etat takiej osobie, ponieważ dąży ona do bycia specjalistą w dziedzinie. Zanim jednak zdecydujesz się na studia podyplomowe, sprawdź ofertę kilku uczelni w Polsce, zobacz program i kadrę dydaktyczną. Może okazać się również tak, że dostaniesz dofinansowanie z funduszu unijnego – szczególnie gdy zamierzasz kształcić się na kierunku związanym z zarządzaniem. W 2014 roku Europejski Fundusz Społeczny zwraca koszty w wysokości 40% opłaty za studia. Niestety dofinansowanie dotyczy tylko niektórych kierunków studiów podyplomowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *