kursy językowe

Skuteczna nauka angielskich słówek

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Powszechnie wiadomo, że znajomość kilku języków obcych jest „furtką” do świata biznesu. Coraz więcej zagranicznych firm otwiera oddziały w Polsce, szczególnie dotyczy to branży informatycznej. Podstawowym warunkiem znalezienia takiej pracy jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Jeżeli chcesz realnie zwiększyć swoje szanse zatrudnienia, zacznij już dziś uczyć słówek po angielsku. Wystarczy poświęcić godzinę dziennie, aby przyswoić kilka nowych wyrazów. W między czasie możesz zapisać się do dobrej szkoły językowej i poprosić pracodawcę o dofinansowanie do kursu.

Strategia piosenki

Szybki i skuteczny angielski – słówka przyswojone w krótkim czasie – tak to możliwe, jeżeli wybierzesz odpowiednią strategię. W końcu nie musisz od razu zasiadać do zeszytu i kuć leksykę na pamięć. Wystarczy stworzyć w miejscu pracy lub w domu warunki naturalne do przyswojenia nowych wyrazów. Możesz uczyć się języka angielskiego poprzez oglądanie filmów i słuchanie piosenek. Wybieraj tylko te treści, które cię interesują. Koncentruj się na przyjemności płynącej z poznawania języka i opanowywania nowych wyrazów. Nie baw się w tłumacza i nie traktuj długiej piosenki jako całości do przyswojenia wszystkich wyrazów. O wiele przyjemniej jest uczyć się języka obcego, „przemycając” słownictwo w sposób nieświadomy. Ta strategia będzie najlepsza dla pracowników, którzy są słuchowcami.

Strategia obrazka

Dla wzrokowców najlepsze będą wizualne metody nauki angielskich wyrazów. Najbardziej popularny jest labelling, który polega na podpisywaniu elementów zaprezentowanych na kartce. Codzienne oglądanie ich nazw zostaje trwałe zapamiętane wzrokowo. Ciekawy sposób na szybki angielski – słówka zilustrować własnym obrazkiem. Jeżeli nie potrafisz jakiegoś zwrotu, możemy spróbować go narysować, a następnie podpisać. Obrazek powinien znaleźć się w zasięgu wzroku, abyś mógł go codziennie oglądać. Alternatywą dla ilustracji są rebusy zawierające kilka wyrazów – w ten sposób również możesz uczyć się angielskich słówek.

Indywidualne podejście do procesu uczenia się słówek to podstawa. W końcu każdy pracownik ma inny cel, styl i sposób uczenia się. W wielu szkołach językowych uczniowie otrzymują oceny swoich mocnych stron oraz umiejętności, które wymagają doszkolenia. Ja zaufałam Speak Up. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie sposoby na rozszerzanie słownictwa ma do zaoferowania Speak Up, zobacz angielski-słówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *