rynek pracy, staże dla studentów i absolwentów

Praktyki copywriterskie dla studentów dziennikarstwo

źródło: Pinterest
źródło: Pinterest

Praktyki i staże to nieodzowne elementy każdych studiów, zwłaszcza na kierunkach humanistycznych. Jeżeli zdecydowałeś się na dziennikarstwo, możesz już na pierwszym roku szukać dodatkowej pracy zdalnej. W internecie znajdziesz wiele ofert praktyk dla humanistów o aspiracjach redaktorskich. Jeżeli pisanie sprawia ci przyjemność i lubisz wyszukiwać informacje, może warto spróbować swoich sił jako copywriter?

Praca zdalna dla studentów to wygodne i tanie rozwiązanie dla wielu firm. Potencjalny student-copywriter jest zwykle ubezpieczony na uczelni, pracodawcy zatrudniają takie osoby najczęściej na umowę o dzieło. Praktyki odbywają się w godzinach dogodnych dla studenta. Najważniejsze jest wykonanie pracy w określonym terminie. Ponadto teksty powinny być unikalne i wysokiej jakości. W copywritingu nie ma mowy o plagiatach, w końcu treści trafiają do sieci, którą jest ogólnodostępna dla wszystkich. Początkujący copywriter może liczyć na pomoc opiekuna praktyk. Praca zazwyczaj trwa kilka miesięcy, wiele firm oferuje współpracę płatną, po której student może liczyć na zatrudnienie.

Zdalna praca dla studentów dziennikarstwa to ciekawe wyzwanie dla osób, które wiążą swoją przyszłość w pracy w redakcji, gazecie, wydawnictwie oraz marketingu. Wystarczy tylko kreatywny umysł, „lekkie pióro” i systematyczność. Copywriter może nauczyć się tworzenia sprzedażowych tekstów oraz haseł reklamowych. Niektóre firmy oferują współpracę w ramach tworzenia blogów i prowadzenia profili społecznościowych. Praktyki dla studentów dziennikarstwa to także możliwości pisania artykułów i newsów pod własnym nazwiskiem na łamach popularnych portali.

Jeżeli potrafisz zarządzać własnym czasem, lubisz wyrażasz swoje myśli w postaci słowa pisanego i chcesz zdobyć dodatkowe doświadczenie, to poszukaj ofert pracy jako copywriter. W pierwszej kolejności sprawdź strony biura karier wydziałów humanistycznych wielu uczelni w twoim mieście i nie tylko. Wiele ofert praktyk dla copywriterów znajdziesz na popularnych portalach studenckich. Możesz wysłać także swoją aplikację bezpośrednio do firmy, która zajmuje się marketingiem internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *