rynek pracy, wykształcenie a praca

ECDL dla studenta

ECDL, czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych to uniwersalny dla krajów członkowskich Unii Europejskiej certyfikat zaświadczający o posiadaniu elementarnym umiejętności z zakresu korzystania z komputera. Ostatnio, na szeroką skalę na wielu polskich uczelniach, studenci mają szansę, zdobyć bezpłatnie papier w ramach europejskiego certyfikatu ECDL Start. Szkolenia organizowane są bardzo często przez biura projektów unijnych, świadczących usługi dla placówek edukacyjnych. Jeżeli jesteś studentem zainteresowanym potwierdzeniem swoich kompetencji IT, może warto powalczyć o certyfikat pożądany w Europie Zachodniej?

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Uczelnie wyższe  organizują coroczne kursy przygotowujące do egzaminu ECDL Start. W ramach zajęć mają miejsce ćwiczenia z zakresu grafiki komputerowej (menadżerskiej i prezentacyjnej), arkusza kalkulacyjnego, przetwarzania tekstów oraz projektowania stron internetowych.

W dobie szeroko rozumianej globalizacji, internet staje się elementarnym sposobem porozumiewania się milionów ludzi na całym świecie. Nie sposób wyobrazić sobie studenta, który nie potrafi korzystać z wyszukiwarki internetowej, edytora tekstu czy arkusza kalkulacyjnego. W ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego studenci mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń, kończących się certyfikatem.

Początek roku 2014 jest szansą dla młodych na skorzystanie z kolejnych benefitów, które kierowane są do polskich studentów z Unii Europejskiej. Podobno najwięcej pracy w naszym kraju jest właśnie w branży IT. Może warto pierwsze certyfikaty zbierać już na etapie studiów? Kto wie, co i kiedy przyda nam się w życiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *