akcesoria biurowe, sprzęt biurowy

Energooszczędne oświetlenie w biurze

Najlepsze dla oka ludzkiego oświetlenie w biurze to te pochodzące z natury. Niestety lokalizacja biurka lub godziny pracy nie pozwalają w pełni na wykorzystanie światła naturalnego każdego dnia. Konieczne staje się oświetlenie sztuczne, pozwalające na pracę w dogodnych warunkach. W jaki rodzaj oświetlenia warto zainwestować środki finansowe?

ledowe rozwiązania do biur (źródło:pinterest)
ledowe rozwiązania do biur (źródło:pinterest)


Właściwe oświetlenie przestrzeni biurowej jest regulowane wymogami prawnymi (warto przeczytać Rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury, aby dowiedzieć się więcej na ten temat). Ponadto równie istotne są rodzaje źródła światła – czy zdecydujemy się na oprawy ledowe czy halogenowe? Można wziąć pod uwagę charakter przestrzeni, w której wykonujemy prace biurowe. Inne oświetlenie wybierzemy do pomieszczeń open space, inne do małych biur, w których pracuje po dwie/trzy osoby w jednym pomieszczeniu. Dobrze jest również pomyśleć o oświetleniu dodatkowym w postaci kinkietów ściennych lub lamp halogenowych. Do dyspozycji są również lampy podłogowe, które szczególnie podkreślą aranżację współczesnych biur. Również projektory z możliwością nakierowania światła to dodatkowa opcja oświetleniowa dla przestrzeni biurowej.

Coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne źródła światła, które są przede wszystkim energooszczędne i wykazują dużą żywotność. Mam na myśli oprawy ledowe wbudowane w sufit, które pozwalają na realne zmniejszenie zużycia energii w porównaniu do standardowych świetlówek. Na rynku znajdziemy również lampy, sterowniki i inne akcesoria przygotowane specjalnie pod kątem pracowników biurowych. To opcja łącząca w sobie nowoczesność z miejscem przyjaznym dla pracownika. Myślę, że można stwierdzić, że technologie LED dają duże nadzieję na coraz lepsze parametry świetlne pozwalające na efektywność w pracy. To prawdziwie ekologiczne rozwiązanie poprawiający jakość życia w biurze bez negatywnego wpływu na środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *