akcesoria biurowe, Biuro i biurko, meble biurowe

Urządzamy ergonomiczne biuro

Dobór wygodnych mebli do biura oraz sprzętów niezbędnych do pracy wcale nie jest prosty. Musimy pamiętać, że biurko musi zostać dostosowane nie tylko do sprzętu komputerowego (a więc posiadać nadstawkę do monitora czy półkę na klawiaturę), ale przede wszystkim do wygody pracownika. Stąd rozsądnym wyborem są biurka, których wysokość można regulować. Sprawdzają się rozwiązania składające się z kilu modułów – ustawianych w zależności od potrzeb pracownika.

Dobrze jest pomyśleć o tym, by każdy mebel miał regał przybiurkowy lub wbudowane półki, co ułatwi utrzymanie porządku w miejscu pracy. W tym celu świetnie sprawdzają się modele z dużą liczbą przegródek oraz systemem sprawnego przechowywania luźnych dokumentów (wszelkie podajniki, segregatory stojące są tu niezwykle pomocne). Kolejny ważny punkt to krzesła. Podstawową zasadą jest możliwość regulacji ich wysokości oraz dopasowanie siedziska do naturalnych krzywizn naszego ciała.

Twarde niewygodne krzesło i wiele godzin siedzenia na nim sztywno, w jednej pozycji to szybka droga do poważnych schorzeń kręgosłupa, bólu pleców, głowy, zmęczenia i co za tym idzie spadku wydajności w pracy. Bardzo praktyczna jest jednak także modyfikacja stopnia odchylenia czy wysokości zagłówka oraz podpórki pod łokcie. Warto też pamiętać, by wybierać modele z naturalnych tkanin, które poprawiają komfort pracy, zwłaszcza  w upalne dni. Po zakupie biurek i krzeseł, pomyślmy nad wyborem szaf, regałów, szafek – funkcjonalność, bezpieczeństwo przechowywanych w nich rzeczy to główne zasady, którymi kierować się powinniśmy przy ich wyborze. Pamiętajmy jednak, by nie zagracić biura, ale by mieć na uwadze fakt, że na pewno będziemy rozwijać naszą działalność.

Stworzenie ergonomicznych stanowisk pracy jest dużym wyzwaniem finansowym, meble takie nie należą do najtańszych, ale z pewnością przyczynią się do wydajności i komfortu pracy pracowników. Inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie ludzi, którzy są podstawą każdej działalności z pewnością jest inwestycją opłacalną i przyszłościową. Jeśli nasza firma nie posiada takiego zapasu finansowego, zawsze można rozejrzeć się za rozsądnym kredytem gotówkowym. W celach orientacyjnych najlepiej korzystać z kalkulatorów kredytowych na stronach banków, np. z kalkulatora pożyczek gotówkowych Citi Banku. Dzięki nim możemy obliczyć orientacyjną wysokość raty kredytu.

Nie zapominajmy, iż inwestując w pracowników, inwestujemy w naszą firmę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *