akcesoria biurowe, Biuro i biurko, meble biurowe, sprzęt biurowy

Biuro w stylu nowoczesnym

W pracy spędzamy coraz więcej czasu. Niejeden z nas powie: biuro moim drugim domem. Dlatego coraz bardziej istotne staje się jego urządzenie w aranżacji sprzyjającej kreatywnemu myśleniu, prowadzeniu negocjacji i zawieraniu kontaktów biznesowych. Nowoczesne biuro to dziś nie tylko pomieszczenie wyposażone od tak w biurka, fotele i komputery. To przestrzeń pełna inspiracji z duchem epoki w stylu, w którym nie ma miejsca na niepotrzebne bibeloty, obrazy i akcesoria biurowe. Sprawdźcie moje propozycje aranżacyjne.

Chyba najbardziej przemawiającym do mnie motywem aranżacyjnym w duchu XXI wieku jest nurt skandynawski. Jest szalenie prosty, można by rzec – minimalistyczny, czysty i drobiazgowy. Nie ma w nim miejsca na niepotrzebne meble biurowe, które nie wnoszą nic poza tym, że tylko są. Nie ma przypadkowości i banału, kiczu i rutyny. Styl skandynawski najbardziej pasuje do biur, bo opiera się na aranżacyjnej przestronności. Niebagatelne znaczenie odgrywa w nim kolorystyka. Połączenie klasycznej bieli i czerni to najlepszy duet idealnie pasują do wizerunku nowoczesnej firmy.

styl loft (źródło:pinterest.com)
styl loft (źródło:pinterest.com)

Niekonwencjonalny styl aranżacyjny wchodzący dopiero na salony to loft, inaczej mówiąc styl industrialny. Biura w duchu miejskim wyglądają szalenie oryginalnie. Nie ma w nich miejsca na nudę i sztampowość. Każda lampa – nawet zwykła, szara i przypominająca reflektor – ma znaczenie w aranżacji przestrzeni. Rury, metal, szkło, meble ze stali – takie elementy celowo wprowadzone są do biura. W firmie poczuć się można jak na ulicy lub fabryce. Co do kolorystyki – dominuje szarość, biel, czerń i ciemna zieleń. Nie ma tutaj miejsca na rażące odcienie, kolorowe obrazy i wazony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *