konferencje naukowe

Konferencja – Hematologia Wieku Podeszłego

Zmieniający się świat i starzejące się społeczeństwo jest wyzwaniem dla nowoczesnej medycyny. Podczas odbywającej się we Wrocławiu konferencji „Hematologia Wieku Podeszłego” lekarze będą zastanawiać się jak właściwie diagnozować i leczyć choroby nowotworowe u osób starszych.

Sympozjum "Hematologia wieku podeszłego"
Sympozjum „Hematologia wieku podeszłego”

Konferencję zorganizowała Katedra i Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, przy pomocy firmy Symposion. Odbędzie się ona w dniach 19-20 kwietnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Priorytetem służby zdrowia jest zachowanie sprawności fizycznej i psychicznej powiększającej się grupy seniorów. Starzenie społeczeństwa wiąże się ze zwiększeniem zapadalności na nowotwory układu krwionośnego oraz spadkiem odporności. Leczenie tych przewlekłych schorzeń wymaga od lekarzy wypracowania nowego podejścia do terapii przeciwnowotworowej w tej grupie pacjentów. Właściwa opieka nad osobami starszymi cierpiącymi na schorzenia układu krwiotwórczego jest ściśle uzależniona od współpracy pomiędzy: hematologami, geriatrami, kardiologami i lekarzami innych specjalności.

Organizatorzy za przesłanie konferencji uznali wykazanie że:

  • wiek jest zjawiskiem fizjologicznym, a nie chronologicznym,
  • właściwa ocena wieku fizjologicznego pozwala na zaplanowanie skutecznej terapii,
  • u osób w podeszłym wieku istotne jest leczenie wspomagające,
  • nowoczesne metody leczenia pozwalają wydłużyć życie starszych chorych na zespoły mielodysplastyczne, szpiczaka mnogiego czy chłoniaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *