czas wolny, studenckie życie, studia

Studencka impreza andrzejkowa

źródło:Pinterest
źródło: Pinterest

Student nie tylko zajęciami, praktykami i magisterką żyje. Andrzejki to dobry czas dla młodych ludzi, aby oderwać się od nauki i pobawić się w dobrym towarzystwie. W tym roku impreza przypada w piątek w nocy z 29 na 30 listopada. Ten magiczny wieczór zdarza się raz w roku. Może zamiast wycieczki po klubach, warto zorganizować spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół w domu? 

Zanim jednak zdecydujesz się na organizację imprezy studenckiej, warto upewnić się czy nikt nie stanie na przeszkodzie, m.in. rodzice w domu lub współlokator w akademiku. Zaproś gości kilka dni wcześniej. Przygotuj też andrzejkową dekorację. Osoby, które obchodzą Adwent, mają ostatnią okazję w Andrzejki, aby potańczyć w gronie najbliższych. Jeżeli dysponujesz miejscem w domu do zabawy, pomyśl o połączeniu wróżb z tańcami. Kilka dni wcześniej wybierz dobrą muzykę. Idź do sklepu po akcesoria i artykuły spożywcze, które będą potrzebne tego wieczoru. Na pewno przydadzą się świeczki, kadzidełka, girlandy, aby ozdobić wnętrze pokoju. Przygotuj także rekwizyty potrzebne do wróżb.

Najbardziej popularnym sposobem przepowiadania przyszłości w wieczór andrzejkowy jest lanie wosku. Inne ciekawe polskie obrzędy to przekładanie lewych butów przez dziewczyny z końca do początku pokoju. Ta najszybciej wyjdzie za mąż, której but przekroczy próg pomieszczenia jako pierwszy. Rzucanie obierkami z jabłek na podłogę to stara zabawa andrzejkowa, którą praktykowały jeszcze nasze babcie. Studenci korzystają także z gotowych plansz i kul do wróżenia, które kupisz w wielu sklepach. Najbardziej interesujące są jednak te zabawy, które przygotujesz samodzielnie. Konkurencje adresowane są głównie do dziewczyn, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wróżyli sobie również chłopcy.  Warto tego dnia mieć przy sobie karty tarota i pobawić się w przepowiadacza przyszłości.

Najważniejsze w wieczór andrzejkowy jest pozytywne nastawienie i dobre samopoczucie. Nie zapomnij o przygotowaniu poczęstunku. Podczas andrzejkowej zabawy najlepiej sprawdzą się sałatki, kanapki i słone przekąski. Możesz poprosić gości o wspólne zrobienie posiłków – na pewno to rozsądne rozwiązanie finansowe w przypadku imprezy studenckiej, w której weźmie udział kilkanaście osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *