czas wolny, hobby i zainteresowania, studenckie życie

Uniwersalne prezenty dla studenta – co się sprawdzi?

Co roku o tej porze wszelkie media wypełniają się poradnikami pomagającymi znaleźć odpowiedni prezent na Święta. A jednak zawsze i na nie będzie zapotrzebowanie – bo faktycznie przyjemność z wręczenia udanego podarunku, a także poczucie, że… należało by, są w przypadku Gwiazdki wyjątkowe, a sytuacja wyjątkowo często zachęca, by wręczać prezenty komuś, kogo nie znamy zbyt osobiście. Tymczasem dosłownie uniwersalnego prezentu oczywiście nie ma, bo nic nie jest dla każdego – nawet klasyczna butelka wina okaże się przecież nietrafionym prezentem dla tych ok. 30% Polaków, którzy nie piją, a lubiane przez niemal każdego pieniądze, choć przydatne, mogą zostawić pewien niesmak, gdyż uważane są często za prezent zbyt „leniwy”. Ostatecznie – wręczając prezent osobie w dowolnym wieku, dobrze jest wiedzieć co nieco o tym, jak spędza czas, ale istnieją prezenty, które mogą być przydatne wyjątkowo szerokiej grupie osób o danych zainteresowaniach. Wymienić możemy kilka przykładów.

Wiele osób spędza sporo czasu siedząc z laptopem - odpowiedni prezent może im to ułatwić. Źródło: Pixabay.com.
Wiele osób spędza sporo czasu siedząc z laptopem – odpowiedni prezent może im to ułatwić. Źródło: Pixabay.com.


Podczas gdy starsze pokolenie często spędza kilka godzin dziennie przed telewizorem, studenci nieraz nie mają nawet podłączenia do TV w mieszkaniu i spędzają czas przed komputerem, zwłaszcza laptopem – łatwym do przewożenia podczas przeprowadzek. To oznacza, że prezenty związane z elektroniką należą do najczęściej udanych. Do najbardziej uniwersalnych gadżetów związanych z telefonami komórkowymi należą powerbanki – które pozwalają w każdym miejscu podładować baterię. Pojemny powerbank przyda się od czasu do czasu przynajmniej każdemu, czyniąc życie wygodniejszym – ale wielu osobom szkoda na niego pieniędzy. Jeśli chodzi o laptopy, trudno je same lepiej wyposażyć, ale można milej przy nich spędzać czas – większości studentów brakuje odpowiednio zdrowego krzesła czy biurka, dlatego mogą to być bardzo trafione prezenty. Innym pomysłem jest podkładka, która czyni wygodniejszym siedzenie z laptopem na kolanach, a może też pomóc, by on sam się za bardzo nie nagrzewał.

Uniwersalnym zainteresowaniem w życiu wszystkich ludzi jest oczywiście w jeszcze większym stopniu jedzenie, dlatego prezenty pozwalające oszczędzić co nieco albo jeść lepiej mają wielu potencjalnych adresatów. Gadżety, na które niezamożnym studentów zazwyczaj szkoda własnych funduszy, to na przykład maszynka do kawy, kubek termiczny czy też blender. Ten ostatni w epoce mody na zdrowy tryb życia i lepsze odżywianie jest coraz częściej poszukiwany, a dla uczynienia prezentu ciekawszym można do niego dodać składniki przykładowej prostej potrawy czy napoju, który można sporządzić z pomocą urządzenia.

Czy ubrania są prezentem dla każdego? Tutaj, wbrew pozorom, może wcale nie być tak łatwo. Owszem, każdy na pewno coś na siebie zakłada, ale są też różne gusta… Klasyczne „skarpety” są nie bez powodu wyśmiewanym często podarkiem na Święta. Jeśli jednak znamy daną osobę choć z widzenia i jej rozmiar, możemy też za pomocą np. zdjęć upewnić się, że lubi dany typ ubrania. To dość indywidualna sprawa, która wymagać może od obdarowującego troszkę wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *