internet

Twitter co raz bardziej popularny w Polsce

W ciągu ostatnich kilku miesięcy znany na całym świecie portal społecznościowy Twitter zanotował wzrost zainteresowania wśród polskich internautów.

Twitter
Źródło Pinterest

Najnowsze badania przeprowadzone przez Megapanel PBI/Gemius wykazały, że najlepszy dla portalu na polskim rynku był koniec 2013 roku, a konkretnie jego dwa ostatnie miesiące:  listopad (2,64 mln odwiedzin) i grudzień (2,76 mln odwiedzin). Twitter osiągnął wynik odwiedzin aż o milion lepszy od tego z analogicznego okresu roku poprzedniego (wzrost o 60%).

Na korzyść portalu wpływa bez wątpienia fakt, że do przeglądania jego treści nie jest wymagana rejestracja. Dzięki tej praktyce Twitter zyskuje wielu nowych użytkowników, także w Polsce. I choć nie da się podać konkretnej liczby rodzimych internautów z niego korzystających to wiemy, że z tej grupy znaczna większość skupia się bardziej na oglądaniu zamieszczanych tam wpisów niż na ich tworzeniu.

Na Twittera najchętniej zaglądają Polacy między 15 a 34 rokiem życia, z których aż 1,3 mln ma za sobą wizytę na tym portalu. Dużą popularnością cieszy się on również wśród naszych rodaków w wieku 35-44 (486 tys.) i tych znacznie młodszych, pomiędzy 7 a 14 rokiem życia (386 tys.). Wszystkie wymienione grupy stanowią 2,16 mln użytkowników Twittera (82% jego użytkowników).

Jak widać popularność Twittera wciąż rośnie, a kto wie, może niedługo pobije niekwestionowanego do tej pory króla internetu, którym od dłuższego czasu jest Facebook?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *