Biuro i biurko, księgowość

Tanie i wygodne e-faktury dzięki F4You

Coraz więcej urzędów decyduje się przejść z faktury papierowej na cyfrową. Nic dziwnego! E-faktury mają wiele zalet. Mimo to w Polsce (w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej) zaledwie kilka procent firm stosuje tego rodzaju rozwiązania w swoim przedsiębiorstwie. E-faktura jest znacznie tańsza od wersji papierowej. Wybierając odpowiedni system zarządzania fakturami zwiększa się bezpieczeństwo przesyłanych danych. To tylko niektóre powody, dla których warto wprowadzić e-fakturowanie w przedsiębiorstwie.

pinterest

E-faktury = oszczędność i ekologiczność

Niski poziom cyfryzacji w Polsce może być przyczyną tego, że nie wszystkie firmy decydują się na nowatorskie rozwiązania do fakturowania. A szkoda,  bo e-faktury to duża oszczędność czasu i pieniędzy dla każdego! Istnieją nawet badania prezentujące dane dotyczące kosztów pokrytych na generowanie faktur w formie papierowej. Jak się okazuje, fakturowanie elektroniczne jest o 80% tańsze! Ponadto nie musimy segregować przez pięć lat pojemników z fakturami, które po pierwsze zajmują dużo miejsca, po drugie ich prowadzenie jest czasochłonne, po trzecie zakup segregatorów do archiwizacji faktur generuje kolejne koszty dla firmy… Dużą zaletą e-faktur jest to, że mamy do nich dostęp z każdego miejsca (potrzebna jest tylko sieć internetowa). Ważny jest aspekt ekologiczny, bo wprowadzając e-fakturowanie, chronimy środowisko naturalne. Podobno, gdyby wszystkie firmy i urzędy wprowadziły w Polsce e-faktury, zanieczyszczeniu uległoby ponad 6 mld litrów wody mniej niż obecnie.

Platforma internetowa Flow 4 you

Warto wspomnieć o systemie zarządzania fakturami VAT, który powinien wejść w posiadanie każdej firmy, bo to wygodnym rozwiązanie. Platforma internetowa Flow 4 you, która pozwala na archiwizowanie i importowanie faktur z programów księgowych. System ten idealnie sprawdza się w każdej firmie. Oszczędza się czas poświęcony na ręczne wklepywanie faktur. Za pomocą Flow 4 you można łatwo przesłać faktury do klientów z opcją potwierdzenie odbioru. Platforma pozwala również na szybkie oczytanie i akceptację. W przypadku ewentualnych błędów, taką fakturę można poprawić w kilka minut. To chyba najlepsze narzędzie do zarządzania fakturami z jakim miałam do czynienia w ostatnim czasie. Wystarczy zalogować się na stronę, system zarządzania fakturami jest dostępny online o każdej porze dnia i nocy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *