edukacja dla osób starszych

Szkolenia podstawowe dla seniorów z zakresu obsługi komputera

Szkolenia dla seniorów organizowane są praktycznie w każdym mieście. Najbardziej popularne są kursy komputerowe z zakresu obsługi komputera i Internetu. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak korzystać z wyszukiwarki internetowej, w jaki sposób wysyłać e-mail i tworzyć dokumenty tekstowe. Wszystkie zajęcia dla seniorów prowadzone są od podstaw i nie wymagają uprzedniego kontaktu z komputerem.

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Podobno na naukę nigdy nie jest za późno, zatem jeśli pragniesz zrozumieć multimedialny świat swojego wnuka, może warto nauczyć się obsługi komputera na kursie? Zajęcia są całkowicie bezstresowe, tanie i ogólnodostępne. Każdy uczestnik zostaje wprowadzony w system działania komputerów. Na początkowych zajęciach mają miejsce ćwiczenia na pulpicie i nabranie sprawności z myszką. Seniorzy dowiadują się kiedy klikać lewym przyciskiem, a kiedy prawnym oraz jak włączyć komputer stacjonarny i laptopa. W ramach szkolenia dla osób starszych odbywają się zajęcia pisania na klawiaturze, zapisywania i kasowani plików tekstowych oraz wprowadzenie do tekstu. Każdy uczestnik szkolenia poznaje wyszukiwarkę internetową oraz ćwiczy używanie kart przeglądarki. Na kolejnych zajęciach seniorzy zaznajamiają się z pocztą elektroniczną, zakładają konto e-mail oraz wysyłają i odbierają wiadomości.

Specjalne kursy organizowane są przez Uniwersytety Trzeciego Wieku niemalże we wszystkich akademickich miastach naszego kraju.  Zostań aktywnym seniorem i naucz się obsługi komputera. Może warto obalić stereotyp emeryta siedzącego tylko w domu przed telewizorem? Przekonaj się na własnej skórze, że komputer i internet nie jest tylko dla młodych. Internet pomoże zapisać ci się do lekarza i zrobić zakupy. Dzięki komunikacji on-line odświeżysz stare znajomości i nawiążesz nowe kontakty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *