kierunki studiów, rynek pracy, studia, wykształcenie a praca

Studia MBA furtką do lepszej przyszłości

MBA to studia, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu młodych ludzi. Po ukończeniu studiów podyplomowych mamy szansę dostać się na dwuletnie zajęcia, najczęściej w systemie zaocznym. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tytuł MBA, czyli Master of Business Administration z uwagi na koszt, jaki trzeba ponieść za opłacenie kształcenia. Wyobraźcie sobie, że istnieją kierunki, za które trzeba zapłacić nawet 50 tysięcy złotych! Absolwenci MBA jednoznacznie stwierdzają, że MBA naprawdę się opłaca, bo daje gwarancje nowych możliwości, często na szczeblu międzynarodowym.

pinterest
pinterest


Studia MBA pojawiły się na początku lat niedziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych i miały na celu kształcenie specjalistów dla potrzeb małych i dużych przedsiębiorstw. Wszystkie kursy MBA opierały się na ćwiczeniach umiejętności praktycznych, dlatego największy nacisk kładziono na prowadzenie skutecznych negocjacji i dokonywanie analiz i prezentacji. Obecnie, na wielu uczelniach w Polsce program studiów MBA jest naprawdę bardzo szeroki. Wszystkie kierunki obejmują takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem i zarządzanie zasobami ludzkimi i bazy danych.

Najbardziej prestiżowe uczelnie w Polsce organizują różnego rodzaju kursy MBA. Dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi cieszą się zajęcia dla zawodowych menadżerów (podstawowe MBA) oraz dla menadżerów pracujących w instytucjach międzynarodowych (GEMBA). Do kadry menadżerskiej o określonych specjalnościach skierowane są kursy tematyczne. Tylko niektóre uczelnie uzyskują akredytację na prowadzenie kursów MBA. Koszt studiów jest zawsze związany z prestiżem uczelni. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie to miejsca w kraju, które oferują najbardziej prestiżowe kursy MBA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *