rynek pracy, wykształcenie a praca

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim

Przed Tobą rozmowa o pracę po angielsku? To dobry czas na przypomnienie sobie wszystkich zwrotów i słówek oraz przygotowanie interesujących odpowiedzi na standardowe pytania rekrutera. Jeżeli chcesz zdobyć pracę w Wielkiej Brytanii, musisz być perfekcyjnie przygotowany. Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim przebiega tak samo jak po polsku. Różnica polega tylko na tym, że mówisz w innym języku. Bez paniki i wszystko pójdzie gładko.

pinterest
pinterest


Nawet prawdziwi poligloci mogą polec w walce o prace, jeżeli stres i nerwy zrobią swoje. Dlatego warto stworzyć listę zagadnień z potencjalnymi pytaniami i odpowiedziami.

Podstawowe pytania na każdej rozmowie o prace to:
– Tell me something about yourself (Opowiedz mi coś o sobie),
– What were you main responsibilities in your last job? (Jaki był Twój zakres obowiązków w ostatniej pracy?),
-What are your main strengths? (Jakie są Twoje mocne strony?),
– What do you know about our company? (Co wiesz o naszej firmie?),
– How do you cope with stress and time pressure at work? (Jak sobie radzisz ze stresem i presją czasu w pracy?).

To tylko niektóre pytania, które warto opracować przed spotkaniem z rekrutem. Nie powinny nikogo dziwić pytania o ewentualną pracę w międzynarodowym środowisku. W Wielkiej Brytanii pracuje ludzie różnych nacji, zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba o takim doświadczenie łatwiej odnajdzie się w nowym miejscu pracy. Jeżeli starasz się o pracę zagranicą, może pojawić się pytanie o rodzinę i sposoby komunikacji z nią i to jak odnajdziesz się na „obczyźnie”.

Jeżeli znajdziesz czas na przygotowanie się do rozmowy w języku angielskim, poczujesz się po prostu pewny siebie. Zrobisz dobre wrażenie na rekruterze i pokażesz się w sposób godny zapamiętania. Dobrze jest wcześniej przeanalizować swoje CV, przygotować się ze słownictwa z zakresu Business English i potrenować przykładowe dialogi z osobą, która doskonale zna język angielski i potrafi wcielić się w rolę rekrutera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *