praca, rynek pracy

Praca przez internet – jak szukać efektywnie?

Pierwszym krokiem ku znalezieniu nowej pracy jest aplikacja na ogłoszenie przez internet. Dynamiczne źródło informacji na temat rynku pracy sprawia, że coraz więcej pracodawców prowadzi kilkuetapową rekrutację online. Jest to bowiem narzędzie bardzo tanie, proste, skuteczne i szybkie. Jak i gdzie szukać pracy przez internet?

pinterest
pinterest


Internet oferuje bardzo szerokie możliwości w zakresie szukania pracy. Najwięcej aktualnych wakatów można znaleźć na ogólnopolskich i ogólnodostępnych serwisach rekrutacyjnych, w których znajdzie się również informacje na temat rozwoju kariery zawodowej, edukacji i pracy w wielu branżach. Serwisy są dość proste w obsłudze, pozwalają na selekcję ofert według lokalizacji, branży, płacy i rodzaju umowy. Osoby, które nie mają czasu na regularne śledzenie stron mogą założyć newsletter – podając tylko adres e-mail. Dzięki tej usłudze ma się możliwość otrzymania powiadomień, dotyczących ciekawych ofert pracy, spełniających wszystkie docelowe kryteria.

Drugim, równie skutecznym narzędziem poszukiwania pracy w internecie są portale społecznościowe, typu: Google +, Facebook, Twitter, GoldenLine i wiele innych. Warto należeć do określonej grupy zawodowej ludzi związanych tematycznie z branżą. Dobrym rozwiązaniem jest założenie profilu zawodowego, który jest pewnego rodzaju CV. Ciekawe znajomości można nawiązać na forach internetowych, które są również formą kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

Trzecim sposobem na znalezienie pracy przez internet jest przeglądanie stron internetowych firm stricte związanych z branżą, w której chcielibyśmy podjąć zatrudnienie. Większość z nich dysponuje rozbudowanymi stronami www, na którym widnieje najczęściej zakładka „kariera” lub „praca”. W tej części strony możemy znaleźć dane kontaktowe, pod którymi najczęściej kryje się adres e-mail i telefon. Na stronie pracodawcy mamy szansę na zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy i staży. Może zdarzyć się tak, że konieczne będzie uzupełnienie ankiety online o dane osobowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *