inwestowanie, sprzęt biurowy

Porównanie ofert abonamentów komórkowych

Jeszcze kilkanaście lat temu telefonia komórkowa była niesamowitym wynalazkiem, a dziś jest równie naturalna co oddychanie i kto wie, może za jakiś czas będzie nawet od niego tańsza. W każdym razie, używa jej niemal każdy, a dla wielu stała się po prostu narzędziem pracy. Niegdyś trzeba było płacić kilka złotych za każdą minutę rozmowy przez komórkę, a teraz coraz więcej osób posiada pakiet, w którym za niewielką kwotę płaconą co miesiąc mogą rozmawiać bez ograniczeń. Większość osób skorzysta z takiej wygody, jeśli ceny stanowią niewielką część nawet skromnych zarobków. Abonamenty pozwalające na dzwonienie i wysłanie SMS-ów bez limitów powoli bowiem wkraczają w rejony 30 zł miesięcznie. Jeśli nie piszemy SMS-ów, jest jeszcze taniej.

porównanie cen komórek
Abonament komórkowy. Źródło zdjęcia: Wikipedia.pl

Porównanie ofert abonamentów wygląda więc dziś zazwyczaj inaczej, niż niegdyś. Kluczowa staje się jedna informacja: jak wiele zapłacimy za miesiąc, by cieszyć się brakiem limitów. Druga informacja, która zaczyna być główną kartą przetargową, to ilość internetu, jakim się nacieszymy. To ważne, bo współczesny internet jest pełen zdjęć i filmów wysokiej jakości. Przeciętny użytkownik internetu dość łatwo może zużyć co najmniej kilkadziesiąt gigabajtów transferu miesięcznie, a to już wiąże się ze sporym dla większości klientów wydatkiem.  Dlatego zwłaszcza klienci indywidualnie powinni uważnie przeglądać oferty operatorów. Poboczną informacją, która ma znaczenie dla niektórych osób, są pakiety roamingowe. Rozmawianie za granicą bowiem też nadal swoje kosztuje, a dla niektórych bywa przydatne.

Konkurencja na rynku rośnie, nowi operatorzy (korzystający z infrastruktury któregoś z „gigantów”) często wprowadzają ceny niższe niż potentaci, by przyciągnąć nowych klientów. Przykładowo, Nju Mobile oferuje brak limitów na rozmowy i SMS-y oraz 2 GB internetu za 39 zł miesięcznie, oraz – co również staje się standardem – umowę „bez zobowiązań”, którą można zakończyć z miesiąca na miesiąc. Innym małym operatorem z podobnymi cenami jest Red Bull Mobile. Duże sieci, jak Orange i T-Mobile, często liczą na bezwładność dotychczasowych klientów, którzy są na tyle zadowoleni, że nie będą chcieli zmian. Obecnie ich ceny są zazwyczaj wyższe, przy czym nowi klienci mogą liczyć często na lepszą ofertę, niż starsi. Przykładowo, w internecie zamówić można ofertę T-Mobile, która również oferuje rozmowy i SMS-y bez limitu oraz internet 2 GB za 39 zł miesięcznie, jednak tylko wtedy, gdy zakładamy nowy numer lub przenosimy z innej sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *