wizytówki

Nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Rozrywka

W poniedziałek 15 kwietnia ruszył nowy kanał Telewizji Polskiej o nazwie TVP – Rozrywka. Stacja dostępna jest w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i w ofercie płatnych operatorów. Jak sama nazwa wskazuje oferta nowego kanału będzie obejmowała programy rozrywkowe.

 

TVP – Rozrywka to kanał, który będzie czerpał swoje programy z bogatych zasobów Telewizji Polskiej. W ramówce mają pojawić się między innymi: audycje satyryczne, występy kabaretowe, talk-show, filmy komediowe, koncerty i teledyski. Głównym punktem ramówki będzie godzinny program „Rozrywka Retro” z archiwalnymi programami. Ze znanych programów będziemy mogli obejrzeć cykl kulinarny „Makłowicz w Podróży”, program Wojciech Cejrowskiego „Boso przez Świat”, czy program „Duże Dzieci”.

Nowy kanał będzie emitowany w trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Na początku uruchomienia stacji TVP-Rozrywka zasięgiem obejmowała ok 68% mieszkańców Polski, a docelowo ma dotrzeć do 90%. Od początku nadawania kanał dostępny jest również  na platformach satelitarnych NC+ i Cyfrowy Polsat oraz w sieciach kablowych – włączenie do swojej oferty TVP Rozrywka zapowiedziały już UPC Polska, TOYA, Inea, Petrus, Promax, Sat Film, Telpol, oraz Regionalna Telewizja Kablowa Nowy Sącz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *