wizytówki

Nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Rozrywka

W poniedziałek 15 kwietnia ruszył nowy kanał Telewizji Polskiej o nazwie TVP – Rozrywka. Stacja dostępna jest w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i w ofercie płatnych operatorów. Jak sama nazwa wskazuje oferta nowego kanału będzie obejmowała programy rozrywkowe.

 

TVP – Rozrywka to kanał, który będzie czerpał swoje programy z bogatych zasobów Telewizji Polskiej. W ramówce mają pojawić się między innymi: audycje satyryczne, występy kabaretowe, talk-show, filmy komediowe, koncerty i teledyski. Głównym punktem ramówki będzie godzinny program „Rozrywka Retro” z archiwalnymi programami. Ze znanych programów będziemy mogli obejrzeć cykl kulinarny „Makłowicz w Podróży”, program Wojciech Cejrowskiego „Boso przez Świat”, czy program „Duże Dzieci”.

Nowy kanał będzie emitowany w trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Na początku uruchomienia stacji TVP-Rozrywka zasięgiem obejmowała ok 68% mieszkańców Polski, a docelowo ma dotrzeć do 90%. Od początku nadawania kanał dostępny jest również  na platformach satelitarnych NC+ i Cyfrowy Polsat oraz w sieciach kablowych – włączenie do swojej oferty TVP Rozrywka zapowiedziały już UPC Polska, TOYA, Inea, Petrus, Promax, Sat Film, Telpol, oraz Regionalna Telewizja Kablowa Nowy Sącz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *