prasa

New York Times reaktywuje swoje biuro w Warszawie

Latem New York Times ponownie otworzy swoje biuro w stolicy. Jego pełnoetatowym korespondentem będzie Rick Lyman – dotychczasowy zastępca szefa działu krajowego.

Biuro New York Times w Warszawie
Źródło Pinterest

Biuro zostało powołane do relacjonowania wydarzeń nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej. Kierownikiem biura został Rick Lyman – laureat między innymi nagrody Pulitzera (wyróżnienie otrzymał wraz z zespołem reporterów „Kansas City Star” zajmujących się problematyką lokalną). Dziennikarz będzie korespondentem wszechstronnym, ma pisać o sprawach krajowych, związanych z kulturą i podejmować tematykę zagraniczną.

Lyman pełnił w nowojorskim dzienniku m.in. funkcję szefa działu w Houston w Teksasie, a następnie w Los Angeles, w „mieście aniołów zajmował się przede wszystkim przemysłem filmowym.

Rick Lyman zaczynał swoją karierę dziennikarską jako korespondent dziennika “Philadelphia Inquirer” w Johannesburgu, w RPA. Przyjechał tuż po zwolnieniu Nelsona Mandeli z więzienia, a opuścił kraj po objęciu przez niego prezydentury. Pracował także jako korespondent z: Serbii, Bośni, Węgier, Iraku, Japonii, Chin, Turcji, Meksyku oraz Hondurasu.

Lyman obejmie warszawską redakcję latem, ale wydarzenia w Europie Wschodniej zacznie opisywać znacznie wcześniej.

W przeszłości korespondentami New York Timesa” w Warszawie byli m.in. A. M. Rosenthal, David Halberstam i Michael Kaufman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *