czas wolny, hobby i zainteresowania

Kolekcjonowanie znaczków – stare hobby ludzi młodych

Kolekcjonerstwo to hobby stare jak świat. Zbierać można wszystko:  monety i banknoty, koperty, starodruki, znaczki pocztowe i wiele innych przedmiotów, z którymi spotykamy się na co dzień. Wydawać by się mogło, że kolekcjonowanie znaczków to głównie zainteresowanie ludzi starszych. Wbrew pozorom filatelistykę (bo tak określa się kolekcjonowanie znaczków pocztowych) polubili i studenci. Zbieranie znaczków nie wychodzi z obiegu. Pasjonaci prowadzą także badania z tym związane.

pinterest
pinterest


Kolekcjonowanie znaczków jest na tyle popularnym hobby, że obchodzony jest światowy Dzień Filatelisty, przypadający na 6 stycznia. Znaczki pocztowe to prawdziwe dzieła sztuki prezentujące postaci związane z kulturą. Stare znaczki przenoszą pasjonatów w dalekie zakątki świata i do poprzednich epok historycznych. W wielu kolekcjach filatelisty pojawiają się unikatowe egzemplarze, który chce zobaczyć każdy. Białe kruki mają ogromną wartość materialną, osiągającą niekiedy ogromne sumy.

Nie ma co ukrywać – filatelistyka nie należy do tanich hobby. Znaczki historyczne prezentowane na wielu aukcjach mogą osiągnąć zawrotne sumy. Niektórzy traktują je na równi z antycznymi meblami i drogocenną biżuterią. Wysokiej jakości klasery to także dodatkowy koszt dla zbieracza. Przyda się także dobra lupa i specjalna pinceta.

Kolekcjonowanie znaczków to bardzo wdzięczne zajęcie. Wiele osób widzi w tym nic innego jak po prostu pasję. Znajdą się i tacy, którzy będą szukali potencjału inwestycyjnego. Przygodę ze znaczkami można zacząć w każdym momencie życia, zwłaszcza na studiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *