praca, rynek pracy

Jest praca w policji

2014 rok zapowiada się dobrze dla osób zainteresowanych pracą w policji. Ponad 5 tysięcy wolnych miejsc czeka na przyszłych funkcjonariuszy tej formacji. Dostać się nie jest łatwo, bo przyszły kandydat musi przejść teksty sprawnościowe, psychologiczne, a przede wszystkim mieć odpowiednie wykształcenie. Pierwszy nabór do policji miał miejsce w styczniu, termin kolejnego przypada na 1 kwietnia.

pinterest
pinterest

Każdy kto chce przystąpić do procesu rekrutacji powinien złożyć dokumenty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w swoim regionie. Papiery podlegają szczegółowej weryfikacji. Kandydat zostaje powiadomiony o przyjęciu do policji drogą listowną. Następnie czekają na niego testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychologicznej. Punkty z poszczególnych części są sumowane i na ich podstawie komisja stwierdza o zdolności do pełnienia służby w zawodzie.

Mile widziane są osoby z wykształceniem wyższym, najlepiej po takich kierunkach jak: ekonomia, prawo, bezpieczeństwo narodowe. Równie istotna jest kondycja fizyczna. Jeżeli nie pałasz miłością do sportu, nie lubisz biegać i ćwiczyć, masz małe szanse na przejście testu sprawnościowego i dostanie się do kolejnego etapu. Niezmiernie ważny jest nasz profil psychologiczny. Istnieją badania stwierdzające, że do policji dostają się osoby stanowcze, mocno stąpające po ziemi, odporne psychicznie, spokojne i opanowane. Nie jest to jednak regułą. Podobno najważniejszy jest jednoznaczny profil psychologiczny. Pomocne w dostaniu się do policji są uprawnienia ratownika medycznego, instruktora sztuk walki oraz posiadanie kilku kategorii prawa jazdy (kategoria A lub C).

Nie wszyscy dostąpią zaszczytu dostania się do tej formacji państwowej. Chętnych ciągle nie brakuje. Rekrutacja do policji cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi po studiach. O dziwo coraz więcej kobiet pragnie podjąć pracę w prewencji. No cóż, dobra i pewna praca państwowa oraz wysokie pobory brzmią bardzo atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *