rynek pracy, staże dla studentów i absolwentów

Dni kariery na uczelniach

W marcu organizowane są na wielu uczelniach w Polsce Targi Pracy i Dni Kariery. To dobra okazja dla młodych ludzi do zapoznania się z ofertą pracy i praktyk wielu firm z różnych branż i poszukania własnej ścieżki kariery. W ramach Targów Pracy odbywają się warsztaty dla studentów i absolwentów uczelni, które nauczą m.in. jak bezstresowo i profesjonalnie przejść przez wszystkie etapy rekrutacji oraz kompletnie przygotować swoje dokumenty aplikacyjne.

pinterest
pinterest

Dni Kariery w Polsce odbywają na wiosnę od 20 lat w dziewięciu dużych ośrodkach akademickich (Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Toruń, Poznań, Łódź, Katowice, Kraków i Lublin). Co roku bierze w nich udział kilkaset tysięcy młodych ludzi oraz ponad 200 firm oferujące możliwości staży, praktyk i innych form współpracy. Organizatorem wydarzenia jest AIESEC – organizacja pozarządowa działająca obecnie w ponad 100 krajach na świecie i zrzeszająca miliony studentów.

Dni Kariery na uczelni to okazja dla każdego na znalezienie staży i praktyk oraz poznanie nowych ludzi znajdujących się na tym samym etapie życiowym co my. Wydarzenie pozwala na wymianę doświadczeń i zapoznanie się z ofertami polskiego rynku pracy. Dni Kariery w Polsce umożliwiają zawarcie bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Studenci mogą zapoznać się z profilem działalności firmy oraz dowiedzieć się na temat wolnych etatów. Na Dni Kariery warto zabrać ze sobą CV i zostawić je w punkcie przedsiębiorstwa ze swojej branży.

Bez względu na to czy jesteś studentem kierunków humanistycznych, technicznych i ekonomicznych, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie i warsztaty w ramach wydarzenia. Dowiesz się jak poprawić swoje CV, aby wyglądało bardziej atrakcyjnie i przyciągnęło uwagę przyszłego pracodawcy. Nauczysz się także odpowiadać na „trudne” pytania rekrutera i przygotujesz się do aktywnego poszukiwania pracy. Aby wziąć udział w Dniach Kariery należy zakupić bezpłatny bilet, który znajdziesz na stronie: www.dnikariery.pl (po rejestracji).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *