praca, szkolenia pracowników

Dlaczego warto ukończyć kurs kosmetyczny?

Jedną z prostych odpowiedzi na tak postawione pytanie mogłoby być po prostu rzucenie okiem na ogłoszenia zawierające oferty pracy. Wizażystki i kosmetyczki nie są może „towarem” rozchwytywanym przez pracodawców niczym informatycy, ale ofert nie brakuje. Jeśli więc nie czujemy smykałki do np. programowania C+, podstaw kosmetyki estetycznej również możemy nauczyć się, nie zapisując się od razu na magisterskie studia. Jak to bywa w większości branży, najważniejsza jest praktyka, która jednak musi być poparta pewną dozą wiedzy, bez której mało kto da nam zatrudnienie. Kursy kosmetyczne pozwalają zapoznać się z podstawowymi zasadami działań i (jeśli są dobre) informują o wszelkiego rodzaju wrażliwych punktach pracy, na które trzeba zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Co jednak ważniejsze, dają okazję przećwiczyć nabytą wiedzę w praktyce.

kursy kosmetyczne
Kurs kosmetyczny. Źródło zdjęcia: Wikipedia.org

Dzięki temu kursy kosmetyczne są atrakcyjne dla dwojakiego rodzaju aspirantek kosmetyki. Osoby po odpowiedniej szkole czy studiach mają okazję poćwiczyć na żywej modelce, pod okiem doświadczonego instruktora, który powinien poświęcić czas, aby poprawić wszelkie nasze niedociągnięcia, których do tej pory nie zauważaliśmy. Z kolei osoby, które do tej pory nie miały styczności z tematem, mogą zorientować się, jakiego rodzaju wiedza jest ważna, tak by w wolnym czasie w razie własnych chęci i możliwości uzupełnić ją bardziej, mając już też za sobą doświadczenie wykonywania zabiegów kosmetycznych „na żywo”. Nawet jeśli wyczuliśmy się innego zawodu, a nawet obecnie go wykonujemy, nie będzie przesadną ostrożnością interesować się odmiennymi profesjami, które dadzą nam większe możliwości: dorobić, zmienić branżę, a może tylko rozwinąć umiejętności, które potraktujemy jako hobby.

Szczegółowa treść i długość trwania kursów kosmetycznych bardzo się różni w zależności od firmy. Warto wcześniej sprawdzić dokładnie, co jest w programie. Dogłębne kursy zajmują co najmniej miesiąc, w ciągu 20 dni ćwiczeń poświęcając 140 godzin na omówienie kolejnych zasad dotyczących pracy kosmetyczki i budowy skóry. Inne kursy mogą zająć kilkukrotnie mniej czasu. Znacznie też różni się repertuar zabiegów, które omawiane są dokładniej, jak i ilość pracy z modelkami (czasami oczekiwane jest zaprosić w tej roli własną znajomą). Kursy kosmetyczne dają prawo do wykonywania zawodu, dlatego można potraktować je jako pierwszą inwestycję w nową ścieżkę kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *