czas wolny, języki obce, studenckie życie

Czym się kierować wybierając szkołę językową?

Wakacje mogą być dla wielu dogodnym czasem na dodatkową naukę, tak by wejść w rytm nowych aktywności bez poświęcania dotychczasowych zajęć – odpadają w końcu obowiązki szkolne i akademickie, a różne regularne instytucje dla młodzieży często urządzają sobie przerwę aż do września czy października, także z racji okresu urlopowego. Jedną z opłacalnych aktywności w tym czasie może być udanie się do szkoły językowej. Co prawda na publicznych uczelniach często można zapisać się na kursy, ale często mogą one stać na niezadowalającym poziomie albo też zniechęcać małym wyborem języków – gdy np. możemy skorzystać z kursów kilku najpopularniejszych języków obcych, ale chcielibyśmy spróbować czegoś „ambitniejszego” w zgodzie z naszymi pasjami czy marzeniami o podróżach i pracy, czyli na przykład języka japońskiego, chińskiego czy któregoś skandynawskiego. W takim wypadku szkoła językowa w dużym mieście może mieć znacznie bardziej atrakcyjną ofertę, niż podstawowe kursy, które też często posiadają ograniczony zakres, na przykład dwa lata bezpłatne na cały okres studiów. Każda ze szkół językowych będzie oczywiście reklamować się jako doskonały wybór, ale którą warto wybrać i jakimi kryteriami się kierować, zanim zapłacimy za cały semestr?

Szkoła językowa. Źródło: Pixabay.com.
Szkoła językowa. Źródło: Pixabay.com.

Jedną z podstawowych metod jest na pewno zapoznanie się z reputacją szkoły. Nie zawsze reputacja w jednym miejscu powinna od razu przesądzać, jako że szkoła może się poprawić albo pogorszyć, niemniej trudno o lepszy sposób wybrania spośród dużej ilości ofert, jak skupienie się na dużych szkołach, mających pewną renomę do obronienia i z tej racji zazwyczaj nastawione na zadowolenie klienta. Pierwszy etap można wykonać sprzed komputera, ale drugi, trochę bardziej wysilający, jest równie ważny. Dobrze jest bowiem poznać nauczycieli, z którymi mielibyśmy mieć zajęcia. Społeczny aspekt nauki to mocny punkt szkół językowych, bo kontakt z człowiekiem nie tylko umożliwia prowadzenie konwersacji, ale i jest motywujący – jednak jeśli nauczyciel nam nie odpowiada, może to zadziałać w drugą stronę, jeśli np. będziemy denerwować się możliwymi niepowodzeniami. Oczywiście charakter to nie wszystko, bo warto też porównywać nauczycieli pod względem po prostu kompetencji.

Więcej informacji na temat renomy szkoły Speak Up możecie znaleźć w artykule: Czy uważanie że szkoła językowa Speak Up jest warta swojej wygórowanej ceny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *