akcesoria biurowe, Biuro i biurko, sprzęt biurowy

Bez laptopa ani rusz w każdym biurze

Biurowa rzeczywistość bez laptopa jest niemożliwa. Bez względu na to czy jesteś pracownikiem agencji reklamowej czy biura rachunkowego, „przenośny” komputer przyda się każdemu. W grę wchodzą oczywiście parametry – grafik komputerowy i programista będzie potrzebował szczególnie wydajnych podzespołów i specjalnych konfiguracji, natomiast zwykły pracownik administracyjny zadowoli się niezawodnym sprzętem o dobrych parametrach. Najważniejsze jest to, aby twój laptop był wydajny, bezawaryjny i funkcjonalny.

dobry laptop do biura (źródło:orange.pl)
dobry laptop do biura (źródło:orange.pl)


Przy komputerze spędzasz około osiem godzin dziennie, potrzebujesz zatem sprzętu komputerowego, który cię nigdy nie zawiedzie. Liczy się marka. Weź pod uwagę firmę, która produkuje laptopy do użytku biurowego (mają one małą awaryjność sprzętu, dopracowane sterowniki i wytrzymałą obudowę). Powinno Ci również zależeć na pojemnym dysku twardym. Jeżeli pracujesz codziennie z ogromną ilością danych, weź pod uwagę procesor Inter Core i3, który pozwala na typowe prace biurowe związane z obsługą arkuszy kalkulacyjnych, etc. Równie istotny jest aspekt komfortu pracy na laptopie. Oczywiste jest to, że im większy ekran, tym lepsze warunki do czytania (minimum 14-15 calowe w przypadku notebooków). Równie ważna jest wygodna klawiatura, odpowiadająca naszemu stylowi pracy. Ważnym kryterium jest także czas pracy laptopa na baterie(są takie modele, które mogą wytrzymać nawet 9 godzin). Innym kluczowym aspektem jest mobilność – warto wybrać model, który sprawdzi się w pracy w terenie.

Pozostaje oczywiście kwestia ceny – generalnie nie ma co oszczędzać na laptopach biurowych. Solidne komputery od sprawdzonych producentów posłużą ci dłużej niż tanie modele. Mogę polecić następujące firmy produkujące notebooki: Acer,Toshiba, Dell i Lenovo. Warto zdecydować się na zakup laptopa na raty, ponieważ nie obciążasz finansowo firmy i możesz pozwolić sobie na komputer swoich marzeń. W ofercie Orange znajdziesz na przykład pakiet dla firm Business Everywhere z laptopem na raty. W ramach promocji można kupić laptop Dell o bardzo dobrych parametrach. Więcej informacji o promocji znajdziesz tutaj – laptop na raty. Polecam tę ofertę Orange z dwóch powodów – interesujące modele laptopów oraz dobre warunki promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *