wizytówki

Zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej

Noc z 14 na 15 lutego 2014 roku była ważna nie tylko dla zakochanych par świętujących Walentynki – to wtedy nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej rozpoczęły dwie kolejne stacje. Tym samym TVP1 HD i TVP Info zmieniły swoje pozycje na liście programów.

multiplex
Źródło Pinterest

Do ogólnodostępnych kanałów dołączyła TVP ABC, czyli nowy program dla dzieci. Z kolei osoby bardziej uduchowione otrzymały w walentynkowym prezencie dostęp do Telewizji Trwam. Jak to mówią, dla każdego coś miłego.

Zarówno TV Trwam jak i TVP ABC nadają na MUX-1 i zajmują miejsca należące do Telewizji Polskiej. Pojawiły się one na antenie w wyniku konkursu zorganizowanego w ubiegłym roku przez KRRiT. Swoją obecność na multipleksie Telewizja Trwam zainaugurowała wyemitowaną o północy retransmisją mszy świętej. TVP ABC natomiast rozpoczęło nadawanie o godzinie 7:00.

Telewizja Polska zdecydowała się na pozostawienie stacji TVP1 i TVP2 w jakości SD aż do 15 marca bieżącego roku. W przyszłości sloty pozostawione przez publicznego nadawcę zająć mają nowe programy, w tym Stopklatka TV i Fokus TV. Poza nowymi stacjami obyło się bez większych zmian – wciąż na pierwszym multipleksie znajdziemy kanały nadawców komercyjnych (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka i TTV).

Niewielkie zmiany zaszły również w trzecim multipleksie – Telewizja Polska zwiększyła tam liczbę slotów z 8 do 10, co umożliwiło zmieszczenie aż 6 stacji w jakości SD i 2 w jakości HD. Trafiły tam TVP Info i TVP 1 HD. Reszta kanałów nadającym na MUX-3 do tej pory nie uległa zmianie.

W najbliższej przyszłości TVP nie planuje więcej zmian w układzie kanałów na trzecim multipleksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *