edukacja dla osób starszych, szkolenia pracowników

Zatrudnienie osób po 50. roku życia

W szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy są nie tylko ludzie młodzi – szukający dopiero pierwszego etatu, ale coraz częściej osoby po 50. roku życia. W grupie wiekowej 50-64, wskaźnik zatrudnienia jest zatrważająco niski. W celu zwiększenia aktywności zawodowej pracodawca może zatrudnić taką osobę i zyskać przy tym wiele korzyści dla swojego przedsiębiorstwa. Przekonajcie się dlaczego warto „dać” pracę osobie w wieku przedemerytalnym.


W ostatnim czasie zauważono coraz więcej kampanii wspierających zatrudnienie osób 50+. Widoczne w telewizji, w prasie, w Internecie (strona 50plus.gov.pl) oraz na ulicznych bilbordach. Ministerstwo Pracy pragnie przekonać pracodawców, że zatrudnienie osób w tym wieku niesie wiele korzyści, m.in. zwolnienie przez rok ze składek na Fundusz Gwarancyjny Świadczeń Pracowniczych lub możliwość starania się o dofinansowanie ze środków unijnych do wynagrodzenie pracownika po 50. roku życia. Ale to nie wszystkie bonusy. Pracodawca może również ubiegać się o zwrot kosztów na wyposażenie stanowiska pracy. Co jeszcze może zyskać?

Na pewno pracownika z bagażem doświadczeń zawodowych i biurowych. Z pewnością są to osoby, które nie podejmują zatrudnienia dla „zdobycia” doświadczenia i rozpoczęcia kariery zawodowej. To pracownicy, którzy będą chcieli popracować do emerytury i „zagrzać” stołek na dłużej. Więcej informacji na temat kampanii wspierających przedsiębiorstwa zatrudniające osoby w wieku dojrzałym można znaleźć na stronie projektu Wyrównanie Szans na Rynku Pracy dla osób 50+ (zobacz więcej tutaj: zatrudnienie osób po 50 roku życia i dowiedz się jeszcze więcej na ten temat, dzięki licznym eksperckim poradom dla pracodawców). Na stronie 50plus.gov.pl znajdziesz również historie pracodawców, którzy opowiadają jak zmieniło się ich przedsiębiorstwo po zatrudnieniu osób w wieku dojrzałym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *