prasa

„Uważam Rze” już nie co tydzień

Popularny tygodnik opinii „Uważam Rze” już niedługo nie będzie wcale tygodnikiem – od 25 listopada bieżącego roku zacznie pojawiać się o wiele rzadziej, bo jedynie raz w miesiącu.

Uważam Rze

– Ostatni rok dla tygodnika „Uważam Rze” nie był łatwy. Pojawiła się silna konkurencja w segmencie tygodników opinii. Jednak zespół, którego tworzenie rozpocząłem 28 listopada 2012 r. zyskał swoich sympatyków i czytelników. To z myślą o nich będziemy wydawać miesięcznik, w którym będziemy robić to samo co do tej pory – tłumaczy tę decyzję Jan Piński, redaktor naczelny „Uważam Rze” i prezes Grupy Gremi, czyli spółki wydającej pismo.

Zmiana profilu „Uważam Rze” ma przysłużyć się osiągnięciu rentowności przez wszystkie tytuły należące do Grupy Gremii do końca 2014 roku. Pierwsze kroki w tym kierunku podjęto już w czerwcu 2013 roku  wprowadzając znaczące zmiany w treści pisma, które od tamtej pory swoich odbiorców szuka wśród małych i średnich przedsiębiorców.

Wszystkie te zabiegi mają zapobiec dalszym problemom, z którymi tygodnik boryka się od listopada 2012 roku, kiedy to Piotr Lisiecki stracił stanowisko redaktora naczelnego. Był to moment przełomowy, gdyż współpracę z pismem postanowiło zakończyć wielu innych dziennikarzy, z którymi były naczelny „Uważam Rze” stworzył konkurencyjny tygodnik „W Sieci”.

Szef „Uważam Rze” próbuje ratować pismo na wiele sposobów, wciąż szykując kolejne reformy. Jedną z nich ma być częstsze pojawianie się dodatkowych tekstów w serwisie uważamrze.pl, które z czasem mają przekształcić się w blogi poszczególnych dziennikarzy.

Tygodnik „Uważam Rze” notuje spadek sprzedaży już od początku 2013 roku. Dla porównania: w sierpniu ubiegłego roku, gdy pismo wciąż znajdowało się pod nadzorem Pawła Lisieckiego jego średnia sprzedaż wynosiła ogółem 132 995 egzemplarzy., podczas gdy w analogicznym okresie roku tego roku wynosiła już tylko 15 837 egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *