internet, wizytówki

Twitter uruchomił przeglądarkową wersję serwisu społecznościowego Vine

Vine to aplikacja mobilna i serwis społecznościowy umożliwiający publikowanie krótkich filmów – o maksymalnej długości 6 sekund. Filmiki te możemy udostępniać w innych portalach, takich jak np. Twitter czy Facebook.  Żeby zwiększyć jego atrakcyjność, serwis Vine doczekał się także wersji działającej w przeglądarce www.

Serwis społecznościowy Vine
Źródło Pinterest

Internetowy serwis Vine znajdziemy pod adresem vine.co. Zalogowani użytkownicy za pośrednictwem strony będą mogli przejrzeć swój strumień treści, wyświetlić nagrania w trybie telewizyjnym, a także podejmować interakcje z innymi internautami – pisać komentarze, udostępniać klipy albo dodawać je do listy obserwowanych.

Funkcje te, poza trybem telewizyjnym, były również dostępne w aplikacji mobilnej Vine. Nowo dodany tryb telewizyjny pozwala użytkownikom wyświetlać sekwencję kolejnych nagrań wraz z ich opisami w trybie pełnoekranowym.

Twórcy serwisu zapewniają, że jego przeglądarkowa wersja będzie stale udoskonalana. Niestety, na razie nie pozwala ona na nagrywanie klipów za pomocą kamerki wbudowanej w notebooka, ani na przesyłanie plików z dysku twardego. Nie wiemy jeszcze jak Twitter zamierza rozwijać swoją platformę, czy będzie chciał ją wyposażyć we wszystkie funkcje aplikacji mobilnych, czy może zdecyduje się raczej pozostawić  dostęp do niektórych funkcji jedynie wersji mobilnej serwisu Vine.

Vine w wersji mobilnej zadebiutował w styczniu 2013 roku, 9 kwietnia serwis został najczęściej pobieraną aplikacją w App Store, a pod czerwca aplikacja miała już 13 milionów użytkowników. Konkurencyjną aplikacją do Vine jest opcja nagrywania filmów wprowadzona przez Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *