czas wolny, studenckie życie

Tańsze zakupy – gdzie można znaleźć najlepsze okazje?

Prawa ekonomii i rynku potrafią przeczyć intuicji. Dlatego jeśli planujecie coś kupić – pamiętajcie sprawdzić, czy nie będzie dużo taniej zaopatrzyć się… na drugim końcu świata.

Zakupy online. Źródło: Pixabay.com.
Zakupy online. Źródło: Pixabay.com.

Jednym z najłatwiej dostępnych miejsc do kupowania tanio są sklepy internetowe, które wysyłają prosto z Chin. Najbardziej znanym z nich jest chyba AliExpress, czyli „chińskie Allegro”. Dlaczego te ubrania, elektronika itp. są tam TAK tanie? Powody nie zawsze są jasne. Na pewno opłaca się „pominąć pośrednika” w handlu. Część produktów może też jednak być podrabiana albo mogła „wypaść z ciężarówki”, jak i na Allegro. Zależy to od sprzedawcy.

Czy jest to Gucci? Źródło: Pixabay.com.
Czy jest to Gucci? Źródło: Pixabay.com.

Wiele produktów można tanio kupić jednak nawet w… USA. O tak, kwestie kosztów czy podatków sprawiają, że zwłaszcza „dobra luksusowe” będą nieraz i dwukrotnie tańsze w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to raczej powód, by jechać tam tylko na zakupy, dopóki nie macie wyjątkowo dużych pieniędzy. Ale jeśli wpadacie z wizytą… komputer czy markowe ciuchy znajdziecie tam często o wiele taniej.

Pranie po niemiecku zazwyczaj jest najtańsze. Źródło: Pixabay.com.
Pranie po niemiecku zazwyczaj jest najtańsze. Źródło: Pixabay.com.

Częściej Polacy odwiedzają oczywiście kraje sąsiednie, a nieraz warto przejrzeć ceny będąc w Niemczech. Najpewniejszy typ to zwłaszcza chemia gospodarcza, zazwyczaj produkowana właśnie tam: robiąc zakupy na dłuższy czas, można oszczędzić sporo pieniędzy. Często też przetworzone jedzenie jest w Niemczech nieco tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *