czas wolny, hobby i zainteresowania, studenckie życie, studia

Tablet – e-zeszyt dla studenta

tablet (e-zeszyt)
źródło:Pinterest

Czasy, w których studentowi wystarczył jeden gruby zeszyt i pióro dawno minęły. Obecnie inwestują pieniądze w gadżety elektroniczne i nowinki technologiczne ułatwiające prowadzenie notatek oraz zdobywanie wiedzy i wiadomości. Nieodzownym akcesorium studenta XXI wieku jest laptop, na którym powstają prace semestralne, licencjackie i magisterskie. Coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi są także tablety z uwagi na fakt, że zajmują znacznie mniej miejsca niż laptopy, można mieć je zawsze pod ręką, zmieszczą się do torebki damskiej o standardowych wymiarach i zwykłego plecaka. Tablet można trzymać na biurku podczas zajęć i robić na nim notatki.

Osoby przyzwyczajone do pisania na komputerze, nie będą miały trudności z przyzwyczajeniem się do notowania na tablecie. Czasami potrzebny będzie rysik. Dla niektórych ekran dotykowy może wydać się nieco niewygodny, warto wtedy dokupić klawiaturę. Niemniej jednak tablet ułatwia znacząco notowanie, w każdym momencie możemy skorzystać z zapisków. Nie musimy zakładać kolejnych zeszytów dla wszystkich przedmiotów akademickich, bo cały zasób wiedzy posiadamy w jednym urządzeniu.

Tablety to dobre rozwiązania dla zapominalskich i niezorganizowanych studentów. Gdy w drodze na uczelnie przypomnisz sobie o kolokwium, wyciągasz sprzęt i zaczynasz naukę. Z tabletem możesz uczyć się w parku, w pracy, w domu i na akademickim korytarzu. E-zeszyt to dobre rozwiązanie dla osób, które gubią notatniki lub po prostu nie noszą ich ze sobą na uczelnie.

Tablety pozwalają dzielić się różnymi treściami z innymi. Możesz w nich przechowywać materiały, filmy i prace, które w kilka sekund za pośrednictwem bluetooth wyślesz koledze. Najnowsze tablety posiadają także Wi-Fi oraz NFC.

Przydatność niektórych gadżetów dla studentów nie ogranicza się jedynie do nauki i notowania. Na tablecie możemy przeglądać strony i zagrać w gry, gdy „zawieje nudą” na wykładzie. Na rynku znajdziemy wiele interesujących modeli w rozsądnej cenie. Zobacz tutaj tablety, które sprostają wymaganiom każdego studenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *