praca, rynek pracy, studia podyplomowe

Studia podyplomowe dla menadżerów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi to kierunek studiów podyplomowych, który cieszy się dużą popularnością wśród pracowników wykonujących zawód  na stanowiskach kierowniczych. Studia bowiem uczą jak motywować i rozwijać taki zespół ludzi, który jest w stanie zapewnić firmie spektakularny sukces. Celem studiów jest przygotowanie profesjonalnej kadry w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Adresatem studiów są przede wszystkim menadżerzy.

pinterest
pinterest


W pierwszej kolejności, z oferty studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, powinny skorzystać pracownicy zatrudnieni w działach personalnych firmy, którzy chcą usprawnić organizację i efektywność pracy. Pod okiem praktyków mają oni szansę na wzbogacenie wiedzy i poznanie narzędzi związanych z zarządzaniem personelem. Poznają sprawdzone techniki i metody, które opierają się na kształtowaniu rozwoju umiejętności indywidualnych, ocenie pracowników i mechanizmach związanych z zarządzaniem personelem. Studia kładą nacisk na kwestie strategiczne i efektywnościowe w zarządzaniu ludźmi. W ramach zajęć organizowane są kursy pod hasłem „uwierz w siebie i w swoje możliwości”.

Zarządzanie zespołem jest jednym z kluczowych czynników wzrostu innowacyjności i efektywności finansowej firmy. Chodzi o to, aby zaangażować kompleksowo, zintegrować zespół i sprawić, aby czynnie uczestniczył w rozwoju firmy. Nie jest to zadanie proste dla każdego menadżera. Wiele trzeba się nauczyć przez doświadczenie. Dużą mogą pomóc studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Zwykle zajęcia odbywają się co dwa tygodnie przez trzy albo cztery semestry (wszystko zależy od uczelni, na które planujemy kształcenie). Warte uwagi są te kierunki, które mają w programie takie zagadnienia jak: coaching, niefinansowe techniki motywacji, psychologia w działaniu i budowanie partnerstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *