staże dla studentów i absolwentów

Staże zagraniczne w ramach programu Leonardo da Vinci

W Internecie można znaleźć mnóstwo ofert wyjazdów na praktyki i staże za granicę. Przy wyborze, podobnie jak w przypadku szukania pracy, trzeba jednak uważać i dokładnie sprawdzić organizatora – jeśli działa we współpracy z uczelniami wyższymi albo należy do większego projektu znanej organizacji publicznej, to można mu zaufać.

Leonardo da Vinci

Source: wikipaintings.org via Barbara on Pinterest

Sprawdzonym programem, będącym częścią dużego przedsięwzięcia edukacyjnego Unii Europejskiej, “Uczenie się przez całe życie”, jest program Leonardo da Vinci, realizowany od 2007 roku (wcześniej istniał jako samodzielny organ, w Polsce znany jest już od 1998 r.), wspierający działania w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego.

W ramach programu Leonardo da Vinci organizowane są różne projekty naukowe i zawodowe, między innymi tzw. Projekty Mobilności, dzięki którym uczniowie, studenci, bezrobotni absolwenci oraz nauczyciele i szkoleniowcy mogą wyjeżdżać za granicę, żeby zdobyć praktyczne umiejętności zawodowe albo wymienić się doświadczeniami, poznać nowe metody i rozwiązania w obszarze edukacji i szkoleń. W Projektach Mobilności programu Leonardo da Vinci kładzie się nacisk na łączenie teorii i praktyki, co ma prowadzić do wzmocnienia współzależności między systemem edukacji i rynkiem pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *