kierunki studiów, studenckie życie, wizytówki

Skąd brać siłę na wczesne wstawanie?

wczesne wstawanie

Co prawda mawia się, że kto rano wstaje temu pan Bóg daje, ale ze świecą szukać tych, którzy te poranne pobudki lubią. Inne mądre przysłowie mówi, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Biorąc pod uwagę fakt, iż od przedszkola aż po pracę, wczesne wstawanie wiernie nam towarzyszy, trzeba jakoś poradzić sobie z tym wyzwaniem. Stąd też tytułowe pytanie – skąd brać siłę na wczesne wstawanie. Na szczęście nie jest to pytanie retoryczne i naprawdę każdy może poprawić jakość snu, a tym samym pobudka nie będzie już taką męczarnią.

Co wpływa na jakość snu?

Nie musisz być lekarzem czy ekspertem w temacie, aby wiedzieć, że liczy się nie tylko ilość godzin przespanych, ale również jakość snu. Jeśli w nocy towarzyszą Ci np. hałasy za ścianą, grający telewizor, chrapiący partner czy zbyt wysoka temperatura, nie ma mowy o dobrym, zdrowym śnie. Nie wyśpisz się również po zbyt obfitej kolacji, kilku filiżankach kawy czy na niewygodnym materacu. Generalnie dla dobrej jakości snu niezbędne jest przestrzeganie kilku istotnych zasad. A zatem warto zapewnić sobie relaks przed snem, co oznacza odejście od komputera, unikanie nawet symbolicznych lampek wina czy innych trunków. Nie przesadzaj również z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Coraz więcej osób popełnia zasadniczy błąd i w sypialni, bądź w miejscu przeznaczonym na sen ma telewizor, komputer, czyli źródła niebieskiego światła. Dla mózgu to sygnał gotowości do pracy, a nie do snu. Wiele ciekawych informacji na temat idealnych warunków dla zdrowego snu znajdziesz bez trudu w internecie. Możesz np. sprawdzić tutaj co jeszcze utrudnia Twój sen. Okazuje się, że jakość snu i poranne wstawanie są uzależnione od naprawdę różnych czynników.

Dobry materac = zdrowy sen

Wśród nich jest oczywiście łóżko. Nawiązując do mądrości narodów, czyli przysłów, mawia się przecież – jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Należy więc zadbać o jakość i czystość pościeli. Nieprana, zaniedbana to prawdziwy raj dla roztoczy, które jak wiadomo nie są najlepszym przyjacielem człowieka. Miejsce snu to również materac. I tu już naprawdę nie ma żartów. Jakość snu, zdrowie, kondycja kręgosłupa – to tylko niektóre z obszarów, które są w ścisłej korelacji z materacem, na którym śpisz. Tymczasem jest to dość często kiepskiej jakości produkt wstydliwe ukryty pod pościelą. Dobry materac dopasowuje się idealnie do ciała osoby, która na nim śpi. Tak jest np. z materacami marki Sealy. Tak, tak… zapewne powiesz teraz, że są dość drogie, że to luksus. Ale czy Twój kręgosłup, Twoje zdrowie, samopoczucie i kondycja nie zasługują na to, co najlepsze? Wśród wielu konsekwencji źle przesypianych nocy wymienia się liczne schorzenia, dolegliwości, nawet zaburzenia depresyjne. W tym kontekście produkt taki jak Materac Hybrid Style to żaden luksus, to raczej obowiązek wobec własnego ciała, zdrowia i kondycji.

product-mattress-hybrid-style
Materac piankowy i kieszeniowy w jednym

Przymierz materac, znajdź ideał

A zatem wiesz już, że na Twój zdrowy sen wpływa także wybór odpowiedniego materaca. Oczywiście zanim kupisz konkretny model koniecznie musisz dopasować go do swoich potrzeb. Najprostsza droga prowadzi jak zawsze przez internet.  Zajrzyj na stronę i dowiedz się więcej o materacach Sealy. Poczytaj, zastanów się np. nad tym czy sypiasz na boku czy na wznak, czy wybierzesz materac miękki czy raczej twardszą wersję. Idealnie byłoby przymierzyć się do nowego materaca. Jest to szczególnie istotne w przypadku nowoczesnych hybrydowych materaców Sealy, które od razu dopasowują się do ciała, podpierają najcięższe partie ciała i „zapamiętują” specyfikę ciała osoby, która na nich śpi.

Jak widać tytułowe pytanie wcale nie należy do tych, na które trudno znaleźć odpowiedź. Nikt nie jest również skazany na poranny ból wczesnego wstawania. Rześkie poranki i pobudka z nowym zapasem sił to nie bajki dla grzecznych dzieci. Widać również, że sposoby na poprawienie jakości snu są jak najbardziej w zasięgu ręki. Relaks, zdrowa dieta, pachnąca czystością pościel i wygodny materac – na pewno warto to dla siebie zrobić.

zdrowy sen

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tempur Sealy – producentem materacy z materiału Tempur.

logosealy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *