czas wolny

Rowerowy weekend przed maturą

Do matury został tydzień. W oczekiwaniu na egzamin dojrzałości warto zaplanować każdy dzień i znaleźć czas na relaks, choćby dlatego, że zbliża się majówka. Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i odstresowanie się jest jazda na rowerze. Odpoczynek na łonie natury, najlepiej w pobliżu lasu, uspokaja i sprawia, że nasz mózg jest dotleniony, a więc gotowy do przyswojenia wiedzy.

pinterest
pinterest

Podobno w zdrowym ciele jest mało stresu. Jeżeli odczuwamy już zdenerwowanie z powodu zbliżającego się egzaminu dojrzałości, warto wybrać się na długą wycieczkę rowerową. Wysiłek fizyczny sprawia, że w mózgu przybywa neuronów. Ponadto stajemy się bardziej pewni siebie, a więc znacznie mniej podatni na stres. Przed maturą nie rezygnujmy z przyjemności. Na rowerową wycieczkę możemy zabrać ze sobą kocyk i ulubione przekąski. Najlepiej odprężać się w dobrym towarzystwie. Radość i śmiech to najlepszy sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Jazda na rowerze świetnie wpływa na nasz metabolizm. Po kilku godzinach po jeździe nasz organizm jest świetnie pobudzony. Na rowerze możemy rozluźnić mięśnie i wzmocnić kręgosłup.

Rowerowy majowy weekend za miastem to najlepszy sposób na opanowanie stresu przed maturą. Nerwowe wertowanie notatek nie pozwoli nam na zachowanie spokoju. Ważne jest to, aby przed tym ważnym dniem być wypoczętym, dotlenionym i w pozytywnym nastroju. Istotne jest także pozytywne myślenie. To w jaki sposób kreujemy nas samych w głowie wpływa na nasze nastawienie i sposób, w jaki zostaniemy odebrani przez komisję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *