czas wolny, studenckie życie

Praktyczny prezent dla najbliższych – co sprawdzi się najlepiej?

Można powiedzieć, że osoby, które urodziły się wiosną czy latem, daleko od Świąt, pewnie mają szczęście – ich bliscy mają pewnie więcej wolnych kwot na koncie na specjalne prezenty dla nich. Rzadkie okazje to dla niektórych konieczność wyszukania prezentu, ale mogą też być świetnym pretekstem, by nabyć coś, czego oszczędnej osobie może byłoby wstyd kupować dla siebie – a może nie tylko poprawić jej humor, ale też okazać się bardzo praktyczne. Oto kilka użytecznych przedmiotów, które w zależności od pasji jubilata mogą być idealnym prezentem.

Ekspresy do kawy to przydatne prezenty. Źródło: Pixabay.com.
Ekspresy do kawy to przydatne prezenty. Źródło: Pixabay.com.

Podobno wszystko, co dobre, jest nielegalne albo powoduje raka, ale jedna używka zachowała przez stulecia swoją dobrą renomę – jest to kawa. Bez wyrzutów sumienia pije ją 3/4 Polaków, dlatego bardzo prawdopodobne, że także nasz partner lub rodzic nie wyobraża sobie bez niej życia. Większość Polaków pije zazwyczaj kawę rozpuszczalną, z wygody, chociaż często narzekają na jej smak. Dlatego za jedną z najciekawszych kategorii prezentów uważamy ekspresy do kawy. Ekspresy ciśnieniowe to prawdziwa ekstraklasa. Najwyższa jakość kawy, różne możliwe opcje i kombinacje, odpowiednia „wajcha” do spieniania mleka. Znamy je z kawiarni. Te „profesjonalne” potrafią być bardzo drogie, ale te średniej półki będą już w zasięgu, jeśli uznamy, że to sprzęt na długi czas, który może uprzyjemnić każdy poranek czy popołudnie po powrocie z pracy. Tańsze są ekspresy kapsułkowe i przelewowe, które wymagają nieco więcej pracy i czasu (moc ekspresu, która określa czas przyrządzenia, to jeden z najważniejszych czynników różnicy w cenie).

Sporo osób relaksuje się przed komputerem. W ten sposób dają może odpoczynek umysłowi, ale często działają odwrotnie na swoje ciało, obciążając kręgosłup czy stawy niewłaściwą postawą. Zwłaszcza jest to często obecnie, gdy wiele młodych osób posiada słabo umeblowane mieszkania i korzysta z laptopów. Dla osoby, która dużo czasu spędza przed komputerem, warto pomyśleć o dodatku, który uczyni korzystanie z komputera wygodniejszym. Czasem może to być nawet krzesło, chociaż bardziej stylowa może być np. stylowa podkładka pod laptopa (na rynku znajdziemy takie wykonane np. z drewna) czy też bezprzewodowa klawiatura. Dla tych „uwiązanych” na kablu słuchawkowym, ciekawym prezentem może być też bezprzewodowy głośnik, który będzie się łączył z komputerem lub telefonem przez Bluetooth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *