czas wolny, rynek pracy, staże dla studentów i absolwentów

Praca sezonowa w wakacje dla studentów

Wakacje to odpowiedni okres dla młodzieży studiującej na podjęcie dodatkowej pracy. Trzy miesiące wolnego to naprawdę dużo czasu, aby podreperować budżet, zarobić na studenckie życie i drobne przyjemności. Wiele osób staje przed koniecznością odrobienia praktyk.Warto podjąć pracę w wakacje oraz połączyć przyjemne z pożytecznym.

pinterest
pinterest


W zależności od kierunków studiów, można wybrać firmę, w której będziemy mieli możliwość odbycia płatnego stażu. Czerwiec to dobry czas na rozejrzenie się po kancelariach adwokackich, szkołach językowych, biurach i korporacjach. W wakacje w takich miejscach zawsze potrzebne są dodatkowe ręce do roboty. Choćby dlatego, że to sezon urlopowy. Takich możliwości jest bardzo wiele i każdy znajdzie coś dla siebie przy odrobinie motywacji i zacięciu.

Inna opcja to praca niezwiązana ze studiami. Wiele osób podejmuje zatrudnienie w gastronomii. Bary, puby, fast-foody, restauracje – tutaj możliwości jest wiele. Dorabiać można w nadmorskich kurortach; dużym plusem tej pracy jest to, że czas wolny możemy przeznaczyć na wypoczynek. Warto rozejrzeć się za ofertami pracy w górskich pensjonatach i hotelach. Dobry pomysł na szybkie dorobienie to roznoszenie ulotek, bo pracujemy kiedy chcemy i kiedy mamy na to czas.

Jedną z wielu możliwości są zbiory owoców. Można zarobić niemałe pieniądze w ogrodnictwie podczas zbioru truskawek i malin. Większym zainteresowaniem cieszą się jednak plantacje zagranicą. Za pośrednictwem biura pracy tymczasowej możecie wybrać się na wakacje w celach zarobkowych. Dobre oferty pracy przy zbiorach oferują Niemcy, Norwegia, Szwajcaria i Holandia.

Studenci kierunków geograficznych mają ogromne szanse na połączenie zainteresowań, odpoczynku i praktyk w jednym miejscu. Mogą zostać pilotem lub rezydentem na wczasach i wycieczkach zagranicą. Przez dwa lub trzy miesiące można połączyć przyjemne z pożytecznym, poznać kulturę innego kraju, mieszkać na cudownej wyspie i doświadczyć wielu niezapomnianych przeżyć. Równie ciekawym rozwiązaniem jest wyjazd na kolonie i obozy z dziećmi –  to  dobry pomysł na praktyki zawodowe dla studentów pedagogiki i psychologii. Niektóre biura podróży już zimą poszukują chętnych na tego rodzaju wyjazdy letnie z dziećmi i młodzieżą.

Praca w wakacje nie musi być koniecznością i sposobem na zdobycie środków finansowych. Niezależnie od tego, gdzie podejmiemy etat, zdobędziemy cenne doświadczenie, które stanowi ważny punkt w CV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *