Biuro i biurko, księgowość, sprzęt biurowy

Numer stacjonarny w firmie – jak przenieść numer?

Jak zapewne wiecie, telefonia komórkowa podbiła świat w szybkim tempie i już również Polska należy do krajów, gdzie większość osób prywatnych posiada komórkę, a coraz częściej – nawet kilka używanych do różnych celów, takich jak życie prywatne i praca. Za to rośnie liczba osób, które nie posiadają niegdyś wszechobecnego telefonu stacjonarnego – komórka zaspokaja ich potrzeby. Taki jest trend. Mimo wszystko, można znaleźć wiele powodów, dla których część firm pozostaje przy numerze stacjonarnym. Jeden to wygoda „uwiązania” miejsca pracy do numeru, tak że jeśli pracownika na danym stanowisku zastąpi chwilowo lub na stałe inny, bez problemu może kontynuować kontakty. Pomaga to odseparować pracę od życia prywatnego, za czym wiele osób trzymających przy sobie służbową komórkę 24 godziny na dobę czasami tęskni. Ponadto, linia stacjonarna jest stabilna i nie grozi jej, nawet w razie braku prądu i innych problemów, brak zasięgu.

Źródło: pixabay.com.
Źródło: pixabay.com.

Inny powód jest oczywiście taki, że firma istniejąca od dłuższego czasu zazwyczaj operuje już poprzez sporą liczbę wydrukowanych wizytówek, często reklam, ogłoszeń, jest zapisana w telefonach pod danym numerem – i nie chce go zmieniać. Przeniesienie numeru nie jest zaś dla klientów stacjonarnych zbyt proste. W Polsce, w przeciwieństwie do niektórych krajów, jak na razie nie jest w ogóle możliwe, by numer telefonu stacjonarnego przenieść do sieci komórkowej. Możliwe jest tylko przenoszenie w obrębie stacjonarny-stacjonarny albo komórkowy-komórkowy. Z tego względu, jeśli chcemy zachować numer firmy podłączonej stacjonarnie, musimy wybierać spośród jedynie operatorów stacjonarnych. Zmiana operatora to jeden możliwy powód takiego przeniesienia, inny – to po prostu zmiana adresu. Tak jak klient prywatny w razie przeprowadzki, firma zmieniająca miejsce działalności ma prawo do przeniesienia numeru na nową linię. Może za to być pobrana pewna opłata, jednak na pewno możliwość taka istnieje. Warto pamiętać, że w przypadku linii stacjonarnych „skrępowani” jesteśmy obszarem geograficznym – przenosząc się w inne miejsce miasta możemy tego dokonać, ale nie przeniesiemy numeru stacjonarnego z Zakopanego do Warszawy.

Zmiana operatora ma to samo ograniczenie: tylko w zasięgu tego samego numeru kierunkowego możemy zachować swój numer. Poza tym jednak, nic nie stoi na przeszkodzie i wiekszości sieci przeniesienie jest bezpłatne. Zazwyczaj nowy opdrator załatwia wszelkie formalności. W przypadku sieci Orange przeniesienie numeru możemy zlecić zdalnie przez internet, a odebrać i odesłać podpisane dokumenty – zamówionym kurierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *