hobby i zainteresowania, wykształcenie a praca

Kurs na instruktora fitness

Akademia Zdrowia, mająca swoją siedzibę m.in. w Warszawie to szkoła, która organizuje kursy zawodowe dla dorosłych i podwyższa kwalifikacje w konkretnych dziedzinach. Jednym z atrakcyjniejszych kursów proponowanych przez Akademię jest kurs na instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness – idealny dla osób, które marzą o pracy w charakterze trenera personalnego lub trenera fitness. Kurs ten jest akredytowany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, co za tym idzie, jest on gwarancją najwyższej jakości.

płaski brzuch instruktorki fitness

Source: superskinnyme.com via Jeannine on Pinterest

Kurs zakłada szkolenie dwu kierunkowe: ogólne i specjalistyczne. Część ogólna zakłada 63 godziny zajęć, z kolei część specjalistyczna obejmuje 107 godzin zajęć. Aby móc wziąć udział w szkoleniu należy posiadać minimum średnie wykształcenie, dobry stan zdrowia pozwalający na podjęcie wysiłku fizycznego – poświadczony dokumentem lekarskim. Należy również wykazać się znajomością specyfiki zajęć fitness. Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia i legitymacji Instruktora Rekreacji Ruchowej, specjalność fitness – nowoczesne formy gimnastyki.

Oferowany przez Akademię kurs obejmuje wiele ciekawych zajęć, w tym ćwiczenia taneczne i umuzykalniające, ćwiczenia relaksacyjne i kształtujące (stretching, ABT). Poza nimi, kursanci poznają takie zagadnienia, jak fitness – różnorodność form, organizacja zajęć, a także organizacja i marketing imprez rekreacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *