telewizja

Koniec TVN CNBC

TVN z końcem roku zamyka kanał TVN CNBC, a w jego miejsce zamierza stworzyć stację, która będzie łączyć wiadomości ekonomiczne z wiadomościami spoza biznesu. Szefem nowej stacji ma zostać Adam Pieczyński.

tvn CNBC biznes-logo
źródło: Pinterest

Wydawać by się mogło, że profesjonalizm i fachowość jest uniwersalną receptą na sukces, niestety przypadek TVN CNBC, jednego z najlepszych mediów dla biznesu w Polsce, nie potwierdza tej teorii. Przypomnę, że projekt TVN i CNBC Europe wystartował we wrześniu 2007 roku i przez pierwsze trzy lata nie był rentowny. Pierwszy raz zarobił na siebie w 2010 roku, wypracowując EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) w wysokości 560 tysięcy złotych. TVN nie informuje, czy obecnie kanał nadal jest rentowny, jednak z danych na portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że oglądalność TVN CNBC w ostatnich miesiącach spadała. Portal ten informuje, że w maju tego roku średnia oglądalność spadła aż o 31,4 procent w porównaniu z analogicznym okresem z roku 2012.

Oczywiście na spadek oglądalności wpływa w znacznym stopniu postępująca restrukturyzacja kanału i przenoszenie części programów informacyjnych na antenę TVN24. Kolejne cięcia w stacji miały miejsce w miniony poniedziałek, kiedy to z redakcją pożegnało się 10 etatowych pracowników, a w tym zastępca redaktora naczelnego Beata Chądzyńska, szef zespołu reporterów Mikołaj Kunica i szef zespołu redaktorów Radosław Wróblewski, na przymusowym urlopie przebywa również były redaktor naczelny stacji Roman Młodkowski.

Zarząd TVN zamierza stworzyć w miejsce likwidowanego TVN CNBC stację o szerszej tematyce, niż tylko biznes, organizacją nowego kanału zajmie się Adam Pieczyński – członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych i od dziewięciu lat szef TVN24. Nowy kanał pod roboczą nazwą TVN Biznes miałby pojawić się na początku 2014 roku. Według portalu Wirtualnemedia.pl stacja będzie również emitować programy publicystyczne dotyczące polityki, a jej formuła miałaby stanowić lepszą wersję TVN24.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *