języki obce, studenckie życie, studia

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

nauka-angielskiegoNikogo nie trzeba przekonywać do nauki języka angielskiego. W XXI wieku to najważniejszy język obcy na kuli ziemskiej, środek porozumiewania się wielu polityków, bankierów i głów państw.  Znajomość języka angielskiego otwiera przed człowiekiem nowe możliwości związane z karierą zawodową, podróżowaniem i poznawaniem świata. Na etapie studiów masz czas na podjęcie nauki w szkole językowej i rozwijanie umiejętności lingwistycznych, które są kluczowe do znalezienia pierwszej pracy. Podpowiadam studentom jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się do szkoły językowej. Z pewnością wygospodarujesz w ciągu dnia czas na naukę języka angielskiego. W wielu szkołach zajęcia odbywają się przez cały dzień, tak naprawdę to tylko od ciebie zależy, kiedy znajdziesz chwilkę na angielski. W ofercie niektórych placówek dydaktycznych  indywidualne podejście lektorów to podstawa. Program i metody nauczania zostaną wybrane zgodnie z poziomem znajomości języka. Opierają się na tych aspekty języka, na których najbardziej ci zależy. Jeżeli zapisujesz się do szkoły, aby podszkolić mówienie, możesz liczyć na to, że lektor będzie większość zajęć prowadzić w oparciu o konwersacje. W nielicznych szkołach, np. w Speak Up, dostępny jest metodyk, który kontroluje proces nauczania, hospitalizuje zajęcia oraz organizuje profesjonalne szkolenia dla lektorów. Sprawdź tutaj jak uczyć się angielskiego ze Speak Up.

Przyjemną metodą nauki języka obcego jest słuchanie, tłumaczenie oraz śpiewanie piosenek po angielsku.  Chyba lubisz słuchać muzyki i jak każdy młody człowiek masz swój ulubiony repertuar. Powtarzaj dany utwór tak długo, aż wpadnie ci w „ucho” i zapamiętasz go w głowie. Nauka języka angielskiego przez zabawę to świetne rozwiązanie dla studentów. Możesz również oglądać programy zagraniczne oraz przeglądać portale informacyjne i tematyczne on-line. Nie zapomnij o czytaniu i pisaniu. Jak najwięcej czytaj – może to być prasa zagraniczna lub książki anglojęzyczne. Rób regularnie krótkie notki na temat zakupów, planowania dnia, etc. I na koniec – uwierz w siebie i nie zniechęcaj się, kiedy napotkasz problem w nauce angielskiego. Pamiętaj, że przez trudy do gwiazd.

Polecamy: Jak zwiększyć szansę na międzynarodowy sukces w biznesie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *